Đakovu preokret i pobjeda nad Sonikom

Đakovčani imaju još jedan veliki skalp. Danas su u svojoj dvorani pobjedili Sonik Puntamiku i tako se vratili pobjedničkim navikama. Ključna je bila zadnja četvrtina.

PRVA liga, 8.kolo:

Đakovo-Sonik Puntamika 82:75 (18:20,17:20,22:18,25:17)

(Mat.Karlović 30,Hrkač 22/ Palčić 22, Jurjević 18)

Zadrani su bolje otvorili utakmicu i do poluvremena stvorili vodstvo od pet poena razlike. Uporni Đakovčani su u trećoj četvrtini sredili svoje redove i malo malo lomili goste da bi na kraju treće četvrtine stigli na samo -1, što je dalo naslutiti da će zadnja četvrtina biti iznimno neizvjesna, što se i dogodilo. Kod rezultata 73:75 za goste krenula je serija domaćih od 9:0 i vodstvo gostiju potpuno se istopilo, ostali se bez ideje u napadu i utakmica je otišla u potpuni preokret. Antun Hrkač i braća Karlović bili su glavni kreatori preokreta i slavlje domaćih moglo je početi.