Dario Šarić bolji od Bojana Bogdanovića u derbiju Zapada i to nakon produžetka

Dario Šarić na Bojana Bogdanovića pobjedom u produžetku.

Dvoboj dvije najbolje ekipe na Zapadu, Phoenix Sunsa i Utah Jazza otišao je u produžetak, možda i prema očekivanjima. Bio je to dvoboj ubojitih strijelaca, Devina Bookera sa jedne strane i Donovana Mitchella, koji su također prema očekivanjima bili najbolji pojedinci susreta. Uzbudljiv dvoboj je krenuo neizvjesno, da bi Sunsi u drugoj četvrtini pobjegli Jazzu na 12 razlike, odličnom četvrtinom (31:19). Mitchell, Bogdanović i ekipa su drugo poluvrijeme otvorili puno boljom igrom pa su nakon odličnih dvanaest minuta i 38 postignutih poena potpuno stigli prednost Sunsa. Utakmica je na kraju otišla u produžetak, nakon što niti jedna ekipa u završnici nije uspjela značajnije doći do prednosti, Mitchell je deset sekundi prije kraja zabio tricu za 102:102, a Booker u posljednjem napadu promašio šut za dva. U dodatnih pet minuta, Sunsi su se bolje snašli, poveli odmah na početku produžetka i sigurno priveli utakmicu kraju, za pobjedu 117:113.

Što se tiče naših igrača, Dario Šarić je dobio nešto više od 11 minuta, u kojima je postigao 6 poena, uhvatio 8 skokova (4 napadačka) i imao 1 asist. Prvo ime njegove ekipe bio je Devin Booker sa 35 poena, Chris Paul je dodao 29.

Kod poraženih Jazzera, čak 41 poen djelo je Donovana Mitchella, dok je naš Bojan Bogdanović bio drugi strijelac svoje ekipe, sa ponovno puno muke oko šuta, sa 20 poena (8/17 šut, 1/8 trica), uz samo 1 skok što se tiče ostalih segmenata statistike.

San Antonio Spursi su poraženi od Denvera 106:96, a Luka Šamanić je dobio malo više od 4 minute, u kojima je upisao 2 poena, imao 2 skoka, 1 asistenciju i 1 blokadu.