Diadora u drugom poluvremenu agresijom “otpuhala” Stoju i uzela pobjedu

Nakon odličnog prvog dijela, košarkaši Stoje su u drugom dijelu potpuno podbacili.

Utakmicom Stoja-Diadora započele su kvalifikacije za Prvu ligu.

Visok intenzitet, energija na terenu, ali i sa klupe, bili su prve impresije uvodnih minuta. Nakon početnog ispitivanja snaga, u kojima su se nizali poeni sa obje strane, Stoja se sredinom druge četvrtine uspjela malo rezultatski odmaknuti, na desetak poena viška. Ono gdje su gradili svoju prednost je vanjski šut, koji ih je dobro služio, ubacili su 7 trica i poene rasporedili na 7 igrača. Ipak, do poluvremena, Diadora se sa nekoliko dobrih obrana i iskorištenih napada vratiti u utakmicu, iako je poluvrijeme završilo 45:36 za Stoju. Vito Barbaroša iz Diadore se izdvojio u poluvremenu sa 12 poena.

Diadora je prilično podigla agresivnost u trećoj četvrtini, što joj je donijelo potpuni povratak u utakmicu. Razigrao se Roko Erslan, Stoji je stao šut i ekipa iz Zadra je dobila tu dionicu 21:16, a kraj treće četvrtine je na semaforu pokazao rezultat 62:57. Početak posljednje četvrtine donio je seriju 5:0 Diadore i izjednačenje 62:62 u 32.minuti utakmice. Stoja je u tim trenucima izgledala prilično loše, uzrokovano konstantnim pritiskom momčadi iz Zadra. Na kratko se kod Stoje razbudio Christopher Hortman, no Diadora je i dalje držala minimalno vodstvo, a u posljednje dvije minute ušlo se sa +4 za Diadoru. Tricu je tada stavio Paolo Marčev i odveo svoju momčad na +7, 1:34 do kraja. Mirko Marić je uzvratio tricom, Marčev istom mjerom, nakon čega je Stoja svoj napad promašila i pitanje pobjednika je bilo riješeno.