Dinamo odnio bodove iz Velike Gorice

Gorica je imala sve u svojim rukama, no u završnici su dopustili gostima preokret i tako su ostali bez pobjede.

U vrlo uzbudljivoj i zanimljivoj utakmici  u kojoj niti jedna momčad nije uspijevala doći do dvoznamenkaste prednosti, dramatična završnica ipak je pripala gostima iz Zagreba (83:84).

Dinamo je preko nekadašnjih Goričana Cvitkovića i Vučića otvorio susret s 5 uvodnih poena, ali Gorica je brzo uspostavila ravnotežu i u 6. minuti preko Nakića došla do prvog vodstva (10:9). Do kraja četvrtine nitko se nije uspio nametnuti i na mali odmor otišlo se  s rezultatom 17:18 na semaforu. Slično je bilo i u 2. četvrtini, Dinamo je poslije trice Vručinića (33:38) u 18. minuti otišao na +7 (39:46), ali u završnici je Gunjina tricom smanjio na 45:48 pa se na veliki odmor otišlo s jednim posjedom razlike za goste.

Drugo poluvrijeme tricom za Dinamo otvorio je Vručinić, ali u 26. minuti Lužaić izjednačava na 53:53 i vraća stvari na početak. Uslijedio je novi zamah Zagrepčana koji tricom Anzulovića odlaze na 57:64, a četvrtinu je zatvorio Garafolić polaganjem za do tada najvećih +9 (60:69).

Bikovi se ipak nisu predavali i po malo su grickali prednost Dinama, a u 37. minuti Nakić ih je nakon dugo vremena doveo u vodstvo (78:77).

U neizvjesnoj završnici na 46 sekundi prije kraja Uljarević je povisio na 83:80 i činilo se da bi bodovi mogli ostati u Velikoj Gorici. Međutim, prvo je Novačić smanjio na 83:82, a zatim je Garafolić pogodio težak šut za 83:84. Gorici je ostalo 3 i pol sekunde i lopta sa strane da ipak pokuša doći do bodova, no Anzulović presjeca loptu prilikom izvođenja i slavlje Dinama moglo je početi.

Gorica je imala 4 dvoznamenkasta strijelaca, a predvodio ih je Ivan Nakić sa 17 poena i 4 skoka. Milan Lužaić pridodao je 16 poena i 5 asistencija, Jure Gunjina 15 poena i 8 skokova, a Karlo Uljarević ubilježio je double-double učinak s 13 poena i 10 asista, čemu je pridodao  5 skokova i 5 ukradenih lopti.

Kod Dinama su se istaknuli Marin Vručinić s 23 poena i 6 asistencija, Tomislav Cvitković sa 16 poena, Hrvoje Garafolić s 13 poena i 4 skoka te  Ivan Novačić s 10 poena.

Izvor: KK Gorica