Dinamo stotkom preko Jazina do vodstva 1:0 u seriji

Dinamo nije imao previše problema protiv gostiju iz Zadra.

Polufinale doigravanja za Premijer ligu:

Dinamo Zagreb-Jazine Arbanasi 104:89 (34:19, 26:19, 23:18, 21:33)

(Jurič 29, Vidović 14 / Matulina 16, Klarica 15)

Dinamo je potvrdio ulogu favorita protiv Jazina, koje su u Zagreb doputovale sa samo devet igrača i bez Marka Šarca, jednog od nositelja igre.

Domaćin je to iskoristio i već u prvoj četvrtini nakrcao koš gostiju sa 34 poena, a do poluvremena se to popelo na ogromnih 60 poena, dok su gosti zabili 38 i već imali zaostatak od 22 poena. Momčad Milana Ličine je kontrolirala rezultat i u trećoj četvrtini, koju su dobil isa pet razlike, ali sa nešto manje poena sa obje strane.

Gosti su se kasno probudili, tek u posljednjoj četvrtini, kada su se vjerojatno i ruke opustile kod nekih mlađih igrača pa su dobili četvrtinu sa 33:21, no nije bilo neke šanse za ozbiljnijim priključenjem domaćinu.

Marko Jurič je sa 29 poena bio prvi strijelac Dinama, pojačanje Mateo Vidović je zabio 14, Nenad Delić nešto skomniji nego inače, 6 poena, 5 skokova i 8 asistencija.

Jazine je predvodio Maksim Matulina sa 16 poena, dok je Krševan Klarica dodao 15 poena i 6 skokova.