DL Istok: Belišće u derbiju kola bolje od Županje, Borovo iznenadilo Vinkovce, BŠK na vrhu tablice

Subota je donijela četiri utakmice, iz kojih izdvajamo pobjedu Belišća u derbiju kola.

Na Istoku su se jučer odigrale četiri utakmice, a kolo je obilježio derbi u Belišću, gdje je domaćin u finišu utakmice stigao do pobjede nad Županjom. Vinkovci su na domaćem terenu doživjeli još jedan iznenađujući poraz, ali kao i na prošloj utakmici, nisu bili kompletni pa razloge poraza mogu tražiti u toj činjenici. BŠK i dalje nastavlja sa dobrim igrama, a ovo su kolo slavili protiv Olimpa na svom terenu pa su i dalje jedna od dvije neporažene ekipe. Rekord Tim je u Osijeku protiv KA Osijek stigao do prve pobjede u sezoni.

Danas se igra utakmica Požega-Đakovo…

BELIŠĆANI SERIJOM 12:0 PREOKRENULI VODSTVO I DOŠLI DO POBJEDE

Belišće – Županja 64:60 (19:22, 12:12, 14:12, 19:14)

(Šarić 22, Preglej 10, Cerjak 10 / Maskaljević 17, Benković 13, Stjepanović 13)

Derbi kola je definitivno opravdao taj epitet. Obje su ekipe imale po jedan izostanak u ekipi, domaćin je bio bez Zvonimira Blaževića, dok su gosti igrali bez Vuka Lazića. Već od početka utakmice bilo je jasno da ovdje neće biti puno poena, niti da će se netko uspjeti rezultatski značajnije odvojiti. Nakon nekoliko rezultatskih izmjena vodstava, Županja je imala minimalnu prednost nakon prve četvrtine. Do kraja prvog dijela obje su ekipe po nekoliko puta preokrenule rezultat u svoju korist i na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Županje od tri razlike.

I početak drugog poluvremena je prošao u istom tonu, iako je domaća momčad igrala puno bolje, imala nekoliko puta vodstvo, a i priliku da se značajnije odlijepi, no sa nekoliko promašenih zicera i otvorenih šuteva, priliku nisu iskoristili. I onda je uslijedila fantastična završnica. Greške u napadu domaće momčadi, Županja je kaznila u svega par minuta i sa dvije vezane trice i kontrom u svega par minuta pobjegla je domaćinu na +8 (52:60), nešto više od dvije minute prije kraja. Izgledali su gosti puno bolje u tim trenucima, dok se Belišće nikako nije uspjevalo sastati sa šutom i bili su na pragu drugog uzastopnog poraza. No, nakon time-outa je krenula njihova fantastična serija. Prvo je Luka Šarić vezao pet poena (bacanja i trica) za smanjenje razlike na 57:60, Županja nije iskoristila svoj napad, a Domagoj Cerjak je pogodio novu tricu za izjednačenje 60:60, minutu prije kraja. Županja je u tim trenucima izgledala potpuno izgubljeno u napadu, vezali su jedan neikorišten napad i dva promašena bacanja (Mitrović), a onda je Kristijan Preglej sa dva bacanja doveo Belišće u vodstvo 62:60. Županja je i u slijedećem napadu ostala bez poena, a onda su Luka Šarić i Domagoj Cerjak sa dva bacanja potvrdili pobjedu domaće momčadi, koja je u posljednje dvije minute napravila seriju 12:0 i dobila utakmicu.

Luka Šarić je sa 22 poena bio najbolji strijelac kod Belišća, dok su Kristijan Preglej i Domagoj Cerjak postigli svaki po 10.

Goste je predvodio Patrik Maskaljević sa 17 poena, a Ivan Stjepanović i Ilija Benković su zabili svaki po 13.

BELIŠĆE: Nađ, T.Gradinjan 2, Ament, N.Mikulić, Weber, Preglej 10, Zgonjanin 4, Đolić 8, Šarić 22, Cerjak 10, Boras 8, Inić

ŽUPANJA: Bilić 3, Mitrović 7, Maskaljević 17, Labrtić 2, Ilija Benković 13, I.Gvozdić 5, Stjepanović 13, Bošnjak, M.Gvozdić, Mesić, Ilijas Benković

BOROVO IZNENADILO VINKOVCE

Vinkovci-Borovo 65:66 (13:24, 15:15, 16:9, 21:18)

(Peraica 17, Papac 14 / Rajšić 16, Kapović 13)

Vinkovčani su u susret sa susjedima iz Vukovara ušli bez Prše, Pezera, Cindrića i Kentržinskog i to se osjetilo već na početku utakmice. Motivirani gosti su dobili prvu četvrtinu već sa 11 razlike, što su i zadržali do kraja poluvremena. Domaćin je u drugom poluvremenu pružio puno bolju igru, prije svega u tećoj četvrtini, no ispostavilo se na kraju da je loša prva četvrtina, a i poluvrijeme, bilo presudno kako bi gosti odnijeli pobjedu.

Dino Peraica je bio prvi strijelac Vinkovaca sa 17 poena, dok je goste predvodio Mario Rajšić sa 16.

VINKOVCI: Šabić, Lučić 12, Janović, Ramljak, Sobačić, Peraica 17, Popović 10, Papac 14, Vujeva 3, Ostović 7, Jukić 2

BOROVO: Rajaković, Ostojić 10, Papeša 8, Đuričić 9, Karas, Pravdić 2, Ragač, Vuković 6, Kapović 13, Rajšić 16, Damjanić 2, Gavranović

BŠK PREKO OLIMPA DO ČETVRTE POBJEDE

BŠK-Olimp Inspekt Ing 79:66 (21:25, 19:12, 26:14, 13:15)

(A.Matuško 22, Kraljik 15 / Filipović 17, Vedriš 14)

Momčad Igora Kovačevića i dalje odlično plovi drugolgaškim vodama. Ove su subote došli do četvrte pobjede i trenutno su uz Đakovo jedina neporažena momčad. Ovoga su puta bili bolji od ekipe Olimpa, koja je bolje otvorila utakmicu i pokazala efikasnost (25 poena), no do poluvremena su domaći momci zaigrali puno bolje, stigli prednost gostiju i do kraja poluvremena uspjeli čak i povesti. Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrini, koju su domaći momci dobili sa 12 razlike i tako otišli na nedostižnu prednost i došli do četvrte pobjede u nizu.

Andro Matuško je bio njihov najbolji igrač sa 22 poena, a goste je predvodio Franco Filipović sa 17 poena.

BŠK: Kraljik 15, Havić 7, A.Matuško 22, Nužda, Martinović, Kovačević 10, P.Matuško 10, Lazić, Kristijan 9, Mutić 3, Teskera 3, Orešković

OLIMP: Greganović, Filipović 17, I.Vincetić 4, Pehli, Kralik 6, Špehar 11, Mamić 2, Vedriš 14, Tomljenović 9, M.Vincetić, Starčević 3, Jelavić

REKORD TIM U OSIJEKU STIGAO DO PRVE POBJEDE

KA Osijek – Rekord Tim 59:68 (10:18, 15:16, 18:21, 16:13)

(Jurić 27, Pudar 14 / Jagar 19, Pavlinović 12)

Gosti iz Oriovca su u Osijeku stigli do prve pobjede u sezoni. Odigrali su puno bolje od domaćina već u prvom poluvremenu, nakon kojeg su imali vodstvo od 9 razlike. Svoju su pobjedu potvrdili na neki način u trećoj četvrtini, gdje su svoju prednost podigli na +12 i tako se približili pobjedi. Uspjeli su u posljednjih deset minuta to i sačuvati, a domaćin je unatoč dobivenoj četvrtini, na kraju ostao kratkih rukava i upisao novi poraz.

Marin Jurić je bio najbolji strijelac domaće ekipe sa 27 poena, dok je goste predvodio Matko Jagar sa 19 poena.

KA OSIJEK:Jurić 27, Pudar 14, Ćosić 8, Miličević 4, Gerber 3, Ivanišić 3, Krišto, Mijatović, Zec, Jelenić, Novak

REKORD TIM: Jagar 19, Pavlinović 12, Stojsavljević 11, Rupčić 8, Čukić 8, Martinović 6, Matić 4, Kraljević, Raspasović