Đoković prejak za Ćorića u finalu Šangaja

Srpski tenisač Novak Đoković potvrdio je svoju fantastičnu formu i odličan tjedan u Šangaju po četvrti put osvojivši taj Masters 1000 turnir. U finalu je Novak bio bolji od našega Borne Ćorića nakon nešto više od sat i pol vremena igre.

ATP Masters 1000 Shangai, finale

Đoković(1) – Ćorić(13) 6:3 6:4

Oba su tenisača smireno ušla u meč te sigurno zadržavala svoje početne udarce u prvih pet gemova prvog seta. Ipak, kod rezultata 3:2 u prvom setu Đoković dolazi do prvog breaka te tu prednost ne ispušta do kraja seta kojeg osvaja rezultatom 6:3. Odmah na početku drugog seta Novak dolazi do novog breaka te ranoga vodstva 2:0. Pri tom rezultatu Borna uspijeva zadržati svoj servis i ostati u meču nakon 11 minuta igre u tom gemu. Kod Novakova vodstva 3:2 Ćorić dolazi do prve prilike za oduzimanje servisa srpskom tenisaču koju nažalost ne uspijeva iskoristiti te poravnati rezultat. Nakon toga Đoković mirno uspjeva privesti meč kraju te postaje pobjednik Šangaja bez izgubljenog servis gema.