Dončić i Porzingis srušili Clipperse, Jazz na pogon Mitchella do 1:1

Favoriti su u jučerašnjim utakmicama imali polovičan učinak.

Raptorsi su bili bolji od Netsa 104:99 i došli do druge pobjede i pola puta do prolaska u drugi krug doigravanja. Raptorsi su slomili Netse u zadnjoj četvrtini, koju su dobili 30:19, a do pobjede su ih predvodili Norman Powell i Fred VanVleet, svaki sa po 24 poena.

Utah Jazz je došla do izjednačenja u seriji protiv Denvera, pobjedom 124:105. Najbolji igra Jazza i ovoga puta je bio Donovan Mitchell, koji je ubacio 30 poena, od čega su 21 bili u trećoj četvrtini. Pomoć je imao i u Jordanu Clarksonu, koji je zabio 26, a koliko su jučer bili superiorini u odnosu na Denver, svjedoči i vodstvo od čak 31 razlike početkom zadnje četvrtine. Kod Nuggetsa, Jokić i Porter Jr. upisali su svaki po 28 poena.

Boston je za Sixersima kaskao samo prvu četvrtinu, a onda su oni uzeli konce igre u svoje ruke i do kraja utakmice napravili prednost od gotovo 30 razlike i stigli do druge pobjede. Odličnu utakmicu odigrao je Jason Tatum, koji je zabio 33 poena, od čega je trice šutirao 8/12, što nikada u povijesti lige nije uspjelo igraču mlađem od 22 godine. Joel Embiid je sa 34 poena bio prvi strijelac Sixersa.

Poslastica večeri, Dallas-LA Clippers, ovoga je puta pripala Dallasu 127:114. Europljani su ovoga puta bili presudni za pobjedu Mavsa, kao i mnogo puta ove sezone. Dallas je dominirao gotovo tri četvrtine, dok je nešto izjednačenija igra viđena u zadnjoj četvrtini. Dončić je zabio 28 poena, kojima je dodao 8 skokova i 7 asistencija, dok je Porzingis završio susret sa 23 poena i 7 skokova. Kod Clippersa, Kawhi Leonard 35 poena i 10 skokova, dok je naš Ivica Zubac za 18 minuta uspio zabiti samo 3 poena i uhvatiti 4 skoka.