Drama pripala Cedeviti

Derbi utakmicu odigrali su Cedevita i Split u sklopu 13. kola HT Premijer lige i bila je to odlična utakmica, dostojna i derbija i renomea ova dva kluba.

HT Premijer liga, 13.kolo:

Cedevita-Split 79:78  (14:23,22:20,20:16,23:19)

(Bošnjak 18, Ćorić 15, Vladović 15/ Marčinković 27, Gabrić 21)

Odlično je Split otvorio utakmicu i stekao prednost od devet poena već nakon deset minuta, a odličan je u tom periodu bio Pavle Marčinković, koji je do poluvremena skupio odličnih 19 poena i odigrao odličnih dvadeset minuta. Iako su igrači Cedevite igrali visoki presing na polovici Splita, bekovi Kalajžić i Veljačić uspjevali su to anulirati u većini situacija. Uspjela je Cedevita nekako u drugoj četvrtini smanjiti prednost Splita i malo pohvatati redove pa je prednost do poluvremena za Split bila sedam poena. Ulaskom u drugo poluvrijeme, Cedevita je podigla agresivnost, koja im se isplatila u 27. minuti utakmice, kada su poveli nakon dugo vremena i bilo je vidljivo da se Split u tim trenucima nije najbolje snašao. Ipak, vodstvo Cedevite je bilo kratkog trajanja i Split je brzo ponovno preuzeo konce igre i već do kraja treće četvrtine vratio prednost. I onda je u zadnjoj četvrtini ponovno proradio Marčinković, kojem se izvana pridodao Tomislav Gabrić sa svojim tricama i Split je u 34. minuti imao prednost od 9 poena. Vrtio je trener Cedevite Dražen Orešković razne kombinacije, kako igrački, tako i u napadu i obrani, no jednostavno Split je imao lijek za sve.

Split je u zadnje tri minute ušao sa prednošću od 9 poena, no uporni igrači Cedevite su se vratili u utakmicu, a Split si je zakomplicirao život petom osobnom Kalajžića i sa dva uzastopna koš faula, koje su igrači Cedevite iskoristili. U zadnjim minutama krenula je prava drama. Neviđenu nesmotrenost izvađali su Splićani, prije svega kod izvođenja lopti. Tricom Domagoja Bošnjaka, 24 sekunde prije kraja, Cedevita je povela 79:78 i Splitu je ostao zadnji napad za povratak u utakmicu, no šut Marčinkovića nije našao put do koša i pobjeda je pripala Cedeviti. Nevjerojatno je što je Split uspio uprskati u zadnjim minutama, a prvu pobjedu na klupi Cedevite upisao je Dražen Orešković.