Odlična utakmica na kraju je pripala domaćinu, dok Šibenka ima za čime žaliti.

HT Premijer liga, 9.kolo:

Vrijednosnice Osijek-Šibenka 93:91 (21:23, 25:27, 23:23, 24:18)

(Jordano 27, Kujundžić 17, Frye 17 / Freeman 25, Miković 22)

Obje ekipe tražile su što lakši put do treće pobjede u sezoni, koja bi ih odvojila od opasne zone na tablici. Vidjelo se od početka da će to biti neizvjesna utakmica, u kojoj je izjednačen rezultat bio dio gotovo cijele prve četvrtine. Ipak sa malom prednošću gostiju otišlo se na prvi mali odmor, a u istom ritmu utakmica je nastavljena i do kraja prvog poluvremena. Gosti iz Šibenika izgledali su za nijansu bolje od domaćina, koji je u obrani ostavljao previše prostora u reketu, nakon pick igre gostiju, a pogotovo nakon nekoliko neuspješnih udvajanja. Sve je to Šibenik uredno kažnjavao i imao +4 na poluvremenu.

Treća četvrtina ponovno je bila bolja za goste, koji su igrali puno bolje u napadu od domaće momčadi, koja se i mučila u obrani, jednostavno previše slobodnog prostora ostavljali su momci u žutim dresovima i Šibenik je u nekoliko situacija pobjegao na +6, no pred kraj četvrtine, Jordano je tricom, a onda i pogođenim bacanjem smanjio rezultat na 67:68. Do kraja četvrtine, Šibenka je mini serijom 5:1 zaključila četvrtinu rezultatom 69:73.

Početak posljednje četvrtine za obje je ekipe protekao u ritmu “korak naprijed, natrag dva”. Šibenka pobjegne na +7, domaćin smanji na -2 i tako u krug, niti jedni niti drugi nisu uspjeli riješiti utakmicu u jedan smjer ili ju igru navesti na svoj mlin, pogotovo kada je domaćin u pitanju. Šibenik je držao kontrolu rezultata kroz cijelu četvrtinu i odlično reagirao u napadu, gotovo svaku ponuđenu šansu su pretvarali u poene. U 36. minuti imali su 81:86, nakon trice Freemana, da bi Širko podigao to na 81:88, no onda je Freeman napravio nesportski prekršaj, sasvim nepotreban i to u napadu, što je domaćin iskoristio i stigao na 86:88, 2:15 prije kraja. Paić nije iskoristio priliku za izjednačenje, no lopta je ostala u posjedu i nakon izvođenja iz outa, Lakić je zabio tricu za vodstvo domaćina 89:88. Kujundžić je nakon neiskorištenog napada Šibenke digao vodstvo domaćina na 91:88. Lakić je nakon toga nepotrebno dva napada za redom srljao, promašio i Šibenka je preko Andabaka stigla do 91:91, 40 sekundi do kraja. U slijedećem napadu, Paić je izborio prekršaj i dva bacanja, no promašio je prvo, a drugo zabio za 92:91. Ostalo je Šibenki 17 sekundi do kraja. Domagoj Šarić je šutirao tricu, promašio, a Kujundžić uhvatio skok i izborio prekršaj kada je vrijeme već isteklo, no bacanjima je samo potvrdio pobjedu svoje momčadi. Na kraju 93:91 za Vrijednosnice.

Važna je ovo pobjeda za domaćina, koji je sada stigao do druge pobjede u nizu i slijedeći vikend ima priliku doći i do četvrte, kada im u goste stiže ekipa Škrljeva. Gosti iz Šibenika imaju itekako za čime žaliti nakon ovog današnjeg poraza, s obzirom da su velikim dijelom utakmice imali vodstvo i kontrolu rezultata.

Antonio Jordano je sa 27 poena bio prvi strijelac domaćina, dok je Robert Kujundžić upisao 17 poena i uhvatio 9 skokova, kao i Amerikanac Frye, koji je uz 17 poena uhvatio i 4 skoka te podijelio 7 asistencija.

Šibenku je predvodio James Freeman sa 25 poena, dok je Milija Miković postigao 22 poena.