U Osijeku su gledatelji ponovno mogli vidjeti dramu, koja je ovaj puta pripala domaćoj ekipi.

HT Premijer liga, 8. kolo:

Vrijednosnice Osijek-Zabok (27:18, 16:35, 27:14, 19:18)

(Jordano 18, Šarenac 15, Darling 15, Bašić 15/ Lisica 21, Lončar 18)

Osječani su bolje otvorili utakmicu, preko raspoloženog Šarenca i njegovih trica, poveli 9 razlike. Prilično sigurno su domaći igrači igrali u tim trenucima, no onda u drugoj četvrtini kao da su nestali sa terena. Zabok je podigao nivo igre, proigrali su Luka Tomas i Šime Lisica i gosti su demolirali domaću momčad u napadu, postigavši čak 35 poena za deset minuta i na poluvrijeme otišli sa vodstvom 43:53.

Brokeri su u trećoj četvrtini zaigrali nešto bolje, smanjili zaostatak, no nikako nisu uspjevali potpuno anulirati prednost gostiju, najbliže su bili u 27. minuti na 62:63. Ipak, preko Šarenca i Jordana su uspjeli povesti 66:65, minutu do kraja treće četvrtine. Zavšili su domaći igrači treću četvrtinu sa stilom, dobili ju 27:14 i ušli sa +3 u odlučujuću četvrtinu.

Neizvjesnost je potrajala kroz cijelu zadnju četvrtinu. Vodstvo je izmjenjivalo kao na traci, a u zadnje dvije minute se ušlo sa rezultatom 82:85 za goste. Buljević je tada slobodnim bacanjima smanjio na 84:85, a onda Tomas promašio tricu za pobjedu, da bi u napadu domaće momčadi Darling stavio dvicu za 86:85 te dodatno slobodno bacanje za 87:85, 35 sekundi prije kraja. Nakon toga dobru obranu su odigrali domaći igrači, gosti nisu uspjeli niti šutirati i ostalo je 9 sekundi do kraja utakmice i napad domaće ekipe. Bašić je iznudio prekršaj i dva sloboda bacanja i realizirao oba za 89:85 i riješenje pitanje pobjednika. Tomas je uspio tek promašiti tricu u zadjim sekundama…

Osječani su imali čak četvoricu raspoloženih igrača. Jordano je bio prvi strijelac sa 18 poena, dok su po 15 dodala čak tri igrača: Šarenac, Bašić i Darling.

Kod gostiju Šime Lisica sa 21 poenom prvi strijelac.