Druga liga Istok: Belišće se poskliznulo protiv Borova, Županja slavila u derbiju i sada je prvi kandidat za naslov

U derbiju kola Županja je slavila u gostima kod Olimpa i nakon kiksa Belišća protiv Borova, stigla na nekoliko koraka od naslova najbolje ekipe na Istoku.

OLIMP INSPEKT ING-ŽUPANJA 84:92 (24:21, 20:21, 19:27, 21:23)

Derbi kola i možda odlučujuća utakmica za naslov prvaka pripala je Županji, koja je tako Olimp ostavila dva koraka iza sebe. Neizvjesno prvo poluvrijeme pripalo je domaćoj momčadi, koja onda u drugom poluvremenu nije imala odgovor na napadačku igru gostiju. Županja je dobila treću četvrtinu 27:19 i otvorila put ka pobjedi. To su uspjeli odraditi u posljednjoj četvrtini i tako stigli do nove pobjede.

Županjcima je ostala domaća utakmica sa Đakovom i Borovom te gostovanje kod KA Osijek. Ukoliko uspješno odrade ove utakmice, titula je njihova.

OLIMP INSPEKT ING: Martin Vedriš 35, Franco Filipović 19, Arian Jovanović 16, Tadej Tomljenović 6, Vuk Dmitrović 6, Aleksandar Vuković 2, Ivan Starčević, Mislav Kordić, Ivo Vincetić

ŽUPANJA: Luka Špehar 27, Ivan Erslan 22, Ivan Stjepanović 18, Josip Mitrović 13, Alan Mesić 9, Bruno Bilić 3, Anđelko Župarić 0, Marin Tomić 0, Ivan Gvozdić 0, Arian Kovačević 0, Kristian Kobaš 0, Nikša Đuraković 0.

BOROVO-BELIŠĆE 71:69 (19:25, 13:16, 27:12, 12:16)

Belišćani su u goste Borovu doputovali bez trojice igrača koji su otputovali na srednjoškolsko natjecanje u Zadar, ali samo na klupi sa ozlijeđenim Jurajem Borasom. I unatoč tome, imali su na poluvremenu vodstvo od 9 razlike i kontrolu utakmice, no onda je domaća ekipa napravila show u trećoj četvrtini, dobila ju 27:12 i prešla u vodstvo, koje je sačuvala do kraja utakmice i tako Belišću nanijela treći poraz, koji bi ih mogao koštati naslova.

S obzirom da imaju za odraditi dva gostovanja, u Vinkovcima i kod Olimpa te dvije domaće utakmice protiv KA Osijek i Požege, teško je dati bilo kakvu prognozu, no ipak treba reći da je Županja u puno boljoj situaciji i realan kandidat za naslov.

BOROVO: Vuk Lazić 21, Jovan Đuričić 16, Aleksandar Kapović 9, Ivan Papeša 8, Mateo Pravdić 8, Nemanja Tomić 7, Sergej Karas 2, Momčilo Dugić, Robert Ragač, David Rajaković, Mihajlo Ostojić

BELIŠĆE: Domagoj Cerjak 18, David Đolić 17, Kristijan Preglej 16, Mislav Nađ 9, Ante Soldo 5, Zvonimir Blažević 4, Jurica Kaptalan, Andrija Premec, Juraj Boras, Luka Inić

ĐAKOVO-REKORD TIM 103:86 (26:17, 35:20, 28:22, 14:27)

Đakovčani su se vratili pobjedama, nakon poraza u Belišću prošlo kolo. Već do poluvremena imali su +24 protiv Rekord Tima pa je trener Petrović u drugom poluvremenu dao priliku svim igračima, a utakmica i rezultat nisu doživjeli veće promjene.

ĐAKOVO: Marko Karlović 19, David Vukadin 16, Nikola Turalija 15, Filip Škrinjarić 15, Tomislav Kelava 10, Filip Zgonjanin 7, Marin Namjesnik 5, Vedran Kšan 4, Dominik Pavlović 3, Matko Duvnjak 3, Alen Lončarić 2.

REKORD TIM: Hrvoje Raspasović 26, Luka Pavlinović 19, Matej Češkić 14, Patrik Čukić 10, Svan Stojsavljević 10, Dominik Šikić 5, Karlo Petar Martinović 2, Adam Čeliković, Marko Galić, Filip Kraljević, Davor Galić

Utakmica KA Osijek-Požega je odgođena, dok je ekipa Vinkovaca bila slobodna ovo kolo.