DRUGA LIGA ISTOK: Belišću derbi u Županji, Olimp vodeći sa tri pobjede

Derbi kola se igrao u Županji, koji je na kraju pripao Belišću, dok mladi Brokeri za Olimp igraju odlično za sada.

Županja i Belišće su jedni od glavnih favorita za osvajanje naslova prvaka ove sezone. Upravo ove dvije ekipe su se susrele u subotu u Županji u prvom pravom derbiju. Već od početka utakmice crveni iz Belišća su nametnuli svoj ritam i konstantno održavali vodstvo od 10-ak do 15-ak poena viška. Na poluvremenu Belišće je imalo vodstvo 27:39, koje je u trećoj još poraslo i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Domaćin je tek u zadnjoj četvrtini uspio smanjiti zaostatak, no ne toliko da ugrozi pobjedu Belišća. Četvorica dvoznamenkastih kod Belišća presudila su, Luka Šarić postigao je 14, Marko Soldo 12, Juraj Boras 10 te David Đolić 10 poena. Kod Županje, Ivan Stjepanović sa 18 poena prvi strijelac, dok je Josip Mitrović dodao 15.

ŽUPANJA-BELIŠĆE 58:67

ŽUPANJA: Ivan Stjepanović 18, Josip Mitrović 15, Ivan Erslan 12, Luka Špehar 4, Bruno Bilić 4, Alan Mesić 4, Ivan Gvozdić 1, Luka Bušić, Kristian Kobaš, Anđelko Župarić, Arian Kovačević, Marin Tomić

BELIŠĆE: Luka Šarić 14, Marko Soldo 12, Juraj Boras 11, David Đolić 10, Zvonimir Blažević 8, Ante Soldo 7, Kristijan Preglej 3, Bruno Funtak 2, Domagoj Cerjak, Mislav Nađ, Luka Inić, Andrija Premec.

Olimp Inspekt Ing je ekipa sastavljena od mladića iz Vrijednosnica Osijek, koji u tri utakmice imaju isto toliko pobjeda i najugodnije su iznenađenje u ova tri kola. Ove subote ugostili su ekipu Požege i slavili minimalno 81:80. Ključno je bilo drugo poluvrijeme, koje su mladi Brokeri dobili osam razlike. Do pobjede ih je vodio Franco Filipović sa 23 poena, dok je Vuk Dmitrović zabio 20. Kod Požege Martin Bušić sa 16 poena prvi strijelac, dok je Eugen Bagarić zabio 14.

OLIMP INSPEKT ING-POŽEGA 81:80

OLIMP: Jovanović 4, Filipović 23, Dmitrović 20, I.Vincetić 3, Tomljenović 10, Kordić, Vuković 15, M.Vincetić, Pšihistal 6, Starčević

POŽEGA: Kojanović 7, Novak, Bagarić 14, Lovrić 5, Grgurić 12, Galić 4, Bušić 16,  S.Abramović 12, Radosavljević 10, F.Abramović.

Đakovo je doživjelo i drugi poraz u nizu. Ovoga puta su na domaćem parketu poraženi od Vinkovaca, koje je predvodio Dino Peraica sa 23 poena. Đakovo je imalo vodstvo na poluvremenu od 9 poena, no u nastavku je domaći napad stao, a gostujući proradio i u preokretu su gosti došli do pobjede. Osim Peraice, vrlo dobru utakmicu je odigrao i Danijel Prša koji je postigao 19 poena. Filip Škrinjarić je sa 27 poena bio najbolji kod Đakova.

ĐAKOVO-VINKOVCI 85:89

ĐAKOVO: Filip Škrinjarić 27, Tomislav Kelava 16, Antonio Žulj 15, Filip Zgonjanin 12, Neven Ćupić 12, Vedran Kšan 3, Dominik Pavlović , Mihovil Češkić , Matko Duvnjak , Marin Namjesnik , Ivan Miličević , David Vukadin

VINKOVCI: Dino Peraica 23, Danijel Prša 19, Ivan Ostović 14, Stjepan Pezer 11, Tomislav Popović 9, Petar Tomić 7, Petar Šibenik 2, David Jelinić 2, Filip Panić 2, Jakov Vujeva , Domagoj Maljković.

Slijedeće kolo na rasporedu je novi derbi, ovoga puta neporaženih momčadi, Belišće-Olimp Inspekt Ing pa će vrijediti pogledati kako će se mladost Vrijednosnica snaći protiv iskusne ekipe iz Belišća.