Druga liga Istok: Đakovo, Belišće i Vinkovci odradili uspješno posao, BŠK upisao drugu pobjedu

Četiri utakmice su odigrane, dok je susret Olimp-Županja odgođen.

Na Istoku je odigrano drugo kolo, u kojem nije bilo nikakvih iznenađenja, favoriti su odradili posao bez previše problema. Treba svakako izdvojiti drugu pobjedu nove ekipe u ligi, BŠK iz Slavonskog Broda, koja je u lokalnom derbiju bila bolja od Rekord Tima.

Utakmica Olimp Inspekt Ing-Županja je odgođena.

POŽEGA-VINKOVCI 62:78 (8:22, 20:16, 8:33, 26:7)

(Krpan 17, Pudić 11 / Peraica 22, Papac 14)

POŽEGA: Kojanović 6, Novak, Abramović 3, Zelenika, Lovrić 2, Jozić 5, Pišker 7, Grgurić 2, Krpan 17, Bušić 5, Pudić 11, Štivičić 4

VINKOVCI: Janović, Lučić 10, Pezer 13, Papac 14, Vujeva 5, Panić 2, Šobačić, Peraica 22, Prša 12, Ostović.

Vinkovčani su opravdali ulogu favorita u Požegi i stigli do prve pobjede u sezoni. Odigrali su gosti dvije odlične četvrtine, prvu i treću, u kojima su napravili nevjerojatnih 16:55 i to im je bilo dovoljno za pobjedu, dok će vjerojatno drugu i posljednju i sami zaboraviti.

Dino Peraica ih je predvodio sa 22 poena, dok je Ivan Krpan sa 17 bio najbolji kod Požege.

BŠK-REKORD TIM 58:55 (15:17, 15:17, 16:7, 12:14)

(Kraljik 17, P.Matuško 17 / Jagar 19, Pavlinović 12)

BŠK: Kraljik 20, P. Matuško 17, A. Matuško 9, Kovačević 6, Havić 4, Teskera 2, Kristijan, Barbarić, Martinović, Lazić, Petković, Pavić

REKORD TIM: Jagar 19, Pavlinović 12, Kraljević 8, Martinović 6, Čukić 4, Šikić 3, Stojsavljević 3, Matić, Čeliković, Čolak, Gašpar

Momčad Igora Kovačevića je rezultatski izgubila tri četvrtine, no dobila je jednu, onu treću i tako iz minusa od 4 poena stigla do plusa od 5 poena, što se na kraju pokazalo kao ključno za novu, drugu pobjedu u prvenstvu. Nije to bila utakmica na velik broj poena, a s obzirom da se radi o dvije vrlo mlade ekipe, nisu ni čudne oscilacije. U takvom ozračju, bolje se na kraju snašla domaća momčad i “izvukla” pobjedu.

Mihovil Kraljik je sa 20 poena bio najbolji strijelac domaćina, dok je goste predvodio Matko Jagar sa 19 poena.

Kratki sažetak utakmice pogledajte u video prilogu koji nam je ustupio Josip Šebalj.

BELIŠĆE-BOROVO 99:73 (27:13, 29:12, 19:25, 24:23)

(T.Gradinjan 18, V.Mikulić 14 / Tomić 16, Đuričić 13)

Belišće je sa dosta opreza ušlo u ovu utakmicu, s obzirom da su u nju ušli bez Luke Šarića i Zvonimira Blaževića. Oni iskusniji su u prvih deset minuta napravili rezultatski odmak, a onda sjeli na klupu da bi u igru ušli svi drugi mlađi igrači, koji inače manje igraju. Upravo su oni iznimnim angažmanom u drugih deset minuta napravili još veću razliku do poluvremena, koja je riješila pitanje pobjednika. U istom sastavu, bez starijih suigrača, odigrao je domaćin i drugo poluvrijeme, u kojem se ipak nešto bolje snašla gostujuća ekipa, no uspjeli su svoju razliku tek smanjiti sa -31 na -26.

BELIŠĆE: T. Gradinjan 18, V.Mikulić 14, Ament 11, Weber 10, Inić 9, Boras 8, Zgonjanin 7, Nađ 6, Đolić 6, N.MIkulić 5, Cerjak 3, Preglej 2

BOROVO: Tomić 16, Đuričić 13, Papeša 12, Vuković 8, Ragač 7, Kapović 6, Pravdić 4, Damjanović 4, Rajaković 3, Jakovljević, Karas

KA OSIJEK-ĐAKOVO 67:83 (18:27, 26:17, 15:22, 8:17)

(Vojedilov 13, Gerber 12 / Škrinjarić 27, Turalija 22)

KA Osijek je pružila vrlo dobar otpor gostima iz Đakova, pogotovo u prvom poluvremenu. Iako su gosti imali vodstvo nakon prve četvrtine, rastračni domaćin je u drugoj dionici odigrao puno bolje, proradili su napadi i vrlo brzo se prednost gostiju istopila pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 44:44. No, onda su se gosti probudili i to na oba dijela terena, te sa nekoliko pogođenih trica odmaknuli rezultatski od domaćina i stigli do prednosti koja im je na kraju jamčila pobjedu. Domaćin je u drugom poluvremenu zabio samo 23 poena i takvom napadačkom igrom nije mogao puno napraviti, kako bi naškodio Đakovu.

Blaž Vojedilov sa 13 i Matej Gerber sa 12 su bili bolji od ostalih kod domaćina, dok je Filip Škrinjarić sa 27 bio prvi strijelac kod Đakova, a Nikola Turalija je dodao 22.

KA OSIJEK: Vojedilov 13, Gerber 12, Miličević 10, Jelenić 10, Jurić 7, Ivanišić 6, Novak 5, Krišto 2, Pudar 2, Pušić, Zec

ĐAKOVO: Škrinjarić 27, Turalija 22, Ma.Češkić 13, Karlović 13, Čorić 4, Kelava 2, Šušak 2, Mi.Češkić, Namjesnik, Lončarić, Pavlović.