Druga liga Istok: Đakovo poraženo u Županji, Belišće bolje od Požege 35 razlike, KA Osijek iznenadila Vinkovce

Odigrano je nekoliko zaostalih utakmica na Istoku u prvenstvenoj pauzi.

Drugoligaši su na Istoku odradili zaostale utakmice, njih četiri, dok će se još jedna odigrati večeras, između ŠK Vrijednosnica i Đakova.

Belišće je na svom parketu bilo uvjerljivo protiv Požege. Nakon +11 na poluvremenu za domaće, Požega je serijom 14:0 prešla u vodstvo, no onda se Crveni stroj upalio i serijom 18:2 vratio svoje vodstvo i do kraja utakmice kontrolirao rezultat i na kraju upisao visoku pobjedu.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Županja i Đakovo. Gosti, koji su se do ovog kola nalazili na prvom mjestu, sa realnim šansama da do kraja sezone tamo i ostanu. No, da to tako ne bude, pobrinula se družina iz Županje, koja je sa nekoliko iskusnih povratnika u momčad u drugom dijelu sezone počela pružati puno bolje partije. Slavili su domaći na kraju nakon infarktne završnice. Kod rezultata 63:63 Đakovo je imalo napad za pobjedu, Hrkačev pokušaj za tri poena nije našao put kroz obruč, loptu je uhvatio jedan domaći igrač, a suci su nakon skoka njega i igrača Đakova prosudili da je gostujući igrač napravio osobnu grešku, već sa istekom vremena te dali domaćinu dva slobodna bacanja. Jedno realizirano bilo je dovoljno da pobjeda ostane u Županji i da se prvenstvo maksimalno zakomplicira.

Ovim porazom, Marsonia je iskočila u prvi plan na tablici, a sada ju za vikend čeka teško gostovanje u Belišću…

Spomenuta Marsonia nije imala previše problema na gostovanju kod Borova, gdje je upisala jedanaestu pobjedu u sezoni te sada ima bod više od prvog i jedinog pratitelja, Đakova.

KA Osijek je došla do tek svoje druge pobjede u sezoni. Iako su na poluvremenu zaostajali za Vinkovcima 8 razlike, u drugom su poluvremenu zaustavili goste, limitirali ih na 26 poena i preokretom u posljednjoj četvrtini došli do pobjede.