Druga liga Istok: Marsonia “buzzer beaterom” slavila u Belišću, Požega bolja od Borova, Županji sedma uzastopna pobjeda

Odigrano je 15.kolo na Istoku.

Derbi kola igran je u Belišću, gdje je gostovala prvoplasirana Marsonia. Uzbudljiva i zanimljiva utakmica na kraju je bila u egalu, u posljednjoj minuti kod rezultata 73:73. Iako su gosti imali u jednom trenutku i +9 u posljednjoj četvrtini, uporni domaćini su se vratili u utakmicu, imali čak i pretposljednji napad za pobjedu, no njihov pokušaj za dva nije “ušao”, ali je sekundu i pol prije kraja loptu uhvatio u skoku Stojsavljević i sa svoje polovice pogodio dalekometnu tricu sa zvukom sirene i donio vrijednu pobjedu svojoj momčadi.

Đakovo nije imalo problema protiv ŠK Vrijednosnice, kao i Županja protiv KA Osijek, dok je Požega slavila u gostima kod Borova. Utrka za naslov prvaka se i dalje nastavlja, momčad iz Slavonskog Broda ima pobjedu više od drugoplasiranog Đakova, tri kola prije kraja…