Druga liga Istok: Marsonia srušila Belišće, Đakovo i Vinkovci na +47 protiv svojih protivnika, prva pobjeda KA Osijek

Odigrano je pretposljednje kolo na Istoku, u kojem je odrađeno četiri od pet utakmica.

Mini derbi kola odigran je u Valpovu, gdje je Belišće bilo domaćin Marsoniji. Sa samo 7 zdravih igrača u rotaciji, a bez Kristijana Pregleja, Nikole Mikulića i Zvonimira Blaževića, Belišće je dočekalo mladu momčad iz Slavonskog Broda, koja je od početka utakmice nametnula svoj tempo i držala ga do kraja. Visok postotak šuta ih je krasio tijekom cijelog susreta, Belišće je konstatno bilo u rezultatskom zaostatku, da bi u posljednjoj četvrtini u nekoliko situacija rezultat je bio neriješen, no Belišće nije imalo snage potpuno preokrenuti rezultat i pobjeda je otišla gostima.

Đakovo i Vinkovci su zamrznuli svoje protivnike, Borovo, odnosno Požegu, na -47. Zanimljiv je svakako podatak da je Đakovo u prvoj četvrtini protiv Borova u jednom trenutku imalo vodstvo 0:31 pa je, što se tiče rezultata, bilo samo upitno sa kolikom će razlikom slaviti aktualni prvaci.

Prvu pobjedu u sezoni upisali su mladići iz KA Osijek, koji su slavili na gostovanju u Županji