Druga liga Istok: Županja i Belišće nastavili utrku, je li Olimp porazom ispao iz utrke za naslov?

U sve četiri utakmice domaćini su ostvarili pobjede.

Ekipa Županje je ovo kolo bila slobodna, a u četiri utakmice nije nedostajalo uzbuđenja…

BELIŠĆE-ĐAKOVO 76:73 (24:9, 15:21, 21:28, 16:15)

Belišće je u svojoj dvorani ugostilo ekipu Đakova, u derbiju kola, koji je na kraju pripao domaćinu, ali isto tako mogao je lako otići i na gostujuću stranu. Obje su ekipe igrale bez nekoliko važnih igrača. Belišćani su ostali bez Juraja Borasa vjerojatno do kraja sezone, dok se na povratak Luke Šarića još uvijek čeka. Đakovo je na ovoj utakmici bilo lišeno usluga Marka Karlovića i Nevena Ćupića, no i takvi su imali sve u svojim rukama. Nakon prvog poluvremena, Belišće je imalo +9, no u drugom dijelu stvari su se počele mijenjati, Đakovo je proigralo i pred kraj utakmice se potpuno vratilo rezultatski. Tridesetak sekundi prije kraja kod rezultata 74:73, gosti su imali dva bacanja i prigodu za vodstvo, no Mihovil Češkić je promašio oba, David Đolić izborio prekšraj i na drugoj strani napravio ono što Češkić nije i odveo Belišće na 76:73. U zadnjem napadu, Đakovo nije uspjelo doći do šuta i pobjeda je ostala u Belišću.

Odličnu utakmicu za crvene je odigrao Domagoj Cerjak, koji je postigao 21 poen, a vrlo dobre role odradili su Kristijan Preglej sa 13, Bruno Funtak sa 12 te David Đolić sa 10 poena. Kod gostiju prvo ime bio je Filip Škrinjarić sa čak 34 poena, dok je Nikola Turalija dodao 18.

BELIŠĆE: Domagoj Cerjak 21, Kristijan Preglej 13, Bruno Funtak 12, David Đolić 10, Zvonimir Blažević 8, Mislav Nađ 7, Ante Soldo 5, Alen Branković, Luka Inić, Nikola MIkulić

ĐAKOVO: Filip Škrinjarić 34, Nikola Turalija 18, Tomislav Kelava 6, Filip Zgonjanin 6, Mihovil Češkić 5, Vedran Kšan 2, David Vukadin 2, Alen Lončarić, Matko Duvnjak, Marin Namjesnik, Dominik Pavlović

POŽEGA-BOROVO 96:76 (23:27, 31:12, 24:16, 18:21)

Borovo je dobro otvorilo utakmicu u Požegi i imalo vodstvo +4 nakon prve četvrtine. No, sve su upropastili u drugoj četvrtini, u kojoj je domaća momčad napravila +19 i usmjerila utakmicu u drugi smjer. U trećoj četvrtini je Požega svoju prednost samo povećala preko 20 razlike i tako si trasirala put do pobjede.

POŽEGA: Sven Abramović 32, Filip Kojanović 14, Domagoj Lovrić 14, Martin Bušić 13, Eugen Bagarić 9, Bruno Galić 5, Fran Abramović 4, Frano Romić 3, Niko Pisker 2, Josip Novak

BOROVO: Nemanja Tomić 23, Vuk Lazić 13, Aleksandar Kapović 12, Jovan Đuričić 11, Mateo Pravdić 5, Aleksandar Jakovljević 5, Đorđe Trbulin 3, Ivan Papeša 2, Saša Prša 2, Robert Ragač, Mihajlo Ostojić, Vojislav Jakovljević

VINKOVCI-KA OSIJEK 82:54 (25:9, 13:17, 22:13, 22:15)

Vinkovčani su na iskustvo dobili utakmicu protiv mlade ekipe KA Osijek. Već u prvoj četvrtini je bilo jasno da će gosti teško do pobjede s obzirom da su zaostajali za 16 poena, koje su do kraja poluvremena tek malo smanjili. Ipak, u drugom poluvremenu stvari su za domaću momčad krenule u očekivanom smjeru pa rezultatske neizvjesnosti više nije bilo i upisana je uvjerljiva pobjeda.

VINKOVCI: Dino Peraica 23, Filip Vujeva 19, Patrik Cindrić 17, Ivan Ostović 9, Rene Ramljak 5, Filip Panić 4, David Jelinić 4, Jakov Vujeva 1, Domagoj Maljković, Tomislav Popović

KA OSIJEK: Luka Brezničar 9, Blaž Vojedilov 8, Matej Gerber 8, Ivor Mlinarević 8, Petar Kozić 7, Nikola Mavretić 5, Matej Miškić 4, Marin Jurić 2, Luka Mijatović 2, Mate Pušić 1.

REKORD TIM-OLIMP INSPEKT ING 105:83 (33:23, 24:22, 23:15, 25:23)

Olimp je doživio svoj treći poraz u sezoni, na gostovanju u Oriovcu. Domaća ekipa imala je na poluvremenu +12, što je u trećoj četvrtini još povećala na +20 i riješila pitanje pobjednika.