Druga liga Istok: Županja slavila u Belišću te dodatno zakomplicirala borbu za vrh

Županja je slavila u Belišću pa sada imamo tri ekipe sa istim omjerom.

Donosimo pregled tri odigrane utakmice ovog kola, s obzirom da je susret Požega-Olimp Inspekt Ing odgođen.

BELIŠĆE-ŽUPANJA 62:70 (9:17, 12:15, 26:13, 15:25)

(Đolić 17, Boras 15 / Stjepanović 23, Špehar 14)

Belišće je doživjelo poraz na domaćem terenu od Županje pa se situacija na vrhu dodatno zakomplicirala. Domaćin je i ovu utakmicu odigrao bez Luke Šarića i Marka Solde pa sada njihovi izostanci već postaju stalni, a kako stvari stoje samo će se Luka Šarić vratiti u ekipu, no pitanje je kada. U takvom sastavu Belišće je teško pariralo gostima, koji su domaćina ostavili na samo 21 poen u prvom poluvremenu. Na ruku im nije išla niti ozljeda Juraja Borasa, koji je odigrao samo nekoliko minuta u prvom poluvremenu, no vratio se u drugom i bio pokretač preokreta u trećoj četvrtini. Belišće je dobilo tu četvrtinu 26:13 i prešlo u vodstvo. No, onda su krenuli novi problemi u zadnjoj četvrtini. Prvo je Zvonimir Blažević napustio igru zbog petog prekršaja pa su se ozlijedili Mislav Nađ i Kristijan Preglej i igra se razvodnila. Županja je to iskoristila i sa zonskom obranom u završnici potpuno odsjekla krila domaćoj ekipi i došla do pobjede. Dobili su gosti zadnju četvrtinu sa deset razlike…Ipak, utjeha Belišću može biti to da nisu izgubili sa više od 9 razlike, koliko su bili bolji u Županji pa će u slučaju istog broja bodova biti ispred momčadi Sanjina Kalaice.

KA OSIJEK-BOROVO 72:83 (23:15, 15:23, 28:18, 6:27)

(Kozić 31, Gerber 12 / Papeša 23, Lazić 20)

Borovo je u Osijek stiglo pojačano Vukom Lazićem, koji je odmah bio prevaga na terenu. Mladi akademičari sigurno imaju za čime žaliti. Neizvjesno prvo poluvrijeme završilo je neriješenim rezultatom, a onda je domaća momčad predvođena odličnim Petrom Kozićem stigla do vodstva od 10 razlike, pred zadnju četvrtinu. No, onda im je uslijedio nevjerojatan pad u igri, prije svega u napadu gdje su za deset minuta zabili samo 6 poena, a ništa bolje nije funkcionirala obrana i gosti su zabili velikih 27 poena i došli do pobjede.

VINKOVCI-ĐAKOVO 65:72 (18:13, 12:24, 13:17, 22:18)

(Cindrić 24, Vujeva 11 / Karlović 23, Turalija 22)

Vinkovčani su i drugu utakmicu za redom odigrali bez Prše, što se pokazalo kao ključno. Nakon poraza od Olimpa prošlo kolo, za vikend su stradali u svojoj dvorani od ekipe Đakova, koja je svoju ključnu prednost napravila kroz drugu i treću četvrtinu, gdje su stekli +16 i tako si osigurali mirnu završnicu utakmice. Odličnu utakmicu odigrali su Nikola Turalija i Marko Karlović kod gostiju, dok je domaćinu pored ne igranja Prše, nedostajalo i malo više od 4 poena Dine Peraice.

TABLICA:

Tri ekipe, Olimp Inspekt Ing, Belišće i Županja su trenutno u najboljoj situaciji što se tiče borbe za naslov prvaka. Belišćani su za nijansu u boljoj situaciji, bar trenutno, jer imaju bolji omjer sa Županjom, no već slijedeće kolo, koje se igra tek 22.2. , donosi derbi u kojem Olimp dočekuje Belišće i puno toga moglo bi se i tu riješiti. Nakon toga, Olimp će i u 15.kolu dočekati Županju.

No, ima se tu još puno toga za odigrati. Belišćani imaju prilično težak raspored, s obzirom da ih čeka gostovanje kod Olimpa i u Vinkovcima te domaća utakmica protiv Đakova, koje se dolaskom Turalije prilično uzdiglo i sigurno je da će, usprkos četiri poraza, čekati iz prikrajka nečiji kiks. Upravo će Đakovo i u goste Županji u 16.kolu pa će onda dočekati Olimp u Đakovu…ima raznih kombinacija i sigurno je da nas čeka još super uzbudljivih i neizvjesnih mjesec i pol dana košarke na Istoku.

Prošle sezone dogodio se raritet koji nije zabilježen na Istoku, a to je da su čak tri ekipe imale isti omjer na kraju sezone, no zbog boljeg međusobnog omjera Belišće je bilo prvak. Ništa manje, prema trenutnom stanju, zanimljivo neće biti niti ove sezone….