Druga liga Istok: Županja uvjerljiva u Đakovu, Belišće sigurno protiv KA Osijek, dvije utakmice odgođene

Na Istoku su za vikend odigrane samo dvije utakmice, a dvije su odgođene.

ĐAKOVO-ŽUPANJA 62:91 (11:35, 24:17, 17:20, 10:19)

Županja je gostovala u Đakovu i na kraju došla do uvjerljive pobjede. Već nakon prvih deset minuta gosti su imali ogromnu prednost od 11:35, koju je Đakovo tek malo smanjilo u drugoj četvrtini, no zaostatak je i dalje bio velik, -17. Svoju odličnu igru, gosti su nastavili i u drugom poluvremenu te na kraju potpuno demolirali domaćina sa 29 razlike.

ĐAKOVO: Filip Škrinjarić 19, Vedran Kšan 10, Marko Karlović 10, Filip Zgonjanin 8, David Vukadin 6, Marin Namjesnik 5, Tomislav Kelava 2, Matko Duvnjak 2, Alen Lončarić, Dominik Pavlović, Antonio Žulj

ŽUPANJA: Ivan Erslan 30, Luka Špehar 19, Ivan Stjepanović 13, Josip Mitrović 13, Marin Tomić 6, Luka Bušić 4, Alan Mesić 4, Arian Kovačević 2, Ilija Benković 0, Anđelko Župarić, Ivan Gvozdić.

KA OSIJEK-BELIŠĆE 76:93 (9:34, 21:18, 21:24, 25:17)

Belišćani su bez većih problema odradili gostovanje kod Košarkaške akademije u Osijeku. Već u nakon prve četvrtine (9:34) bilo je jasno da su gosti puno kvalitetniji i iskusniji sastav, iako su igrali bez Kristijana Pregleja i Marka Solde (ozljede), no i takvi su bili prejaki za mladu momčad iz Osijeka. U drugom poluvremenu domaćin je tek uspio smanjiti zaostatak, no pobjeda gostiju nije u niti jednom trenutku došla u pitanje.

KA OSIJEK: Petar Kozić 17, Matej Gerber 15, Marin Jurić 14, Dominik Greganović 8, Blaž Vojedilov 6, Mihael Mamić 4, Filip Novak 4, Nikola Mavretić 3, Matej Miškić 2, 2, Niko Lendić 1, Karlo Petar Martinović

BELIŠĆE: Juraj Boras 21, Ante Soldo 14, Bruno Funtak 13, Nikola MIkulić 11, David Đolić 10, Zvonimir Blažević 9, Domagoj Cerjak 7, Luka Inić 4, Alen Branković 2, Mislav Nađ, Kristijan Preglej.

Odgođene su utakmice Vinkovci-Požega te Borovo-Rekord Tim, a slobodna je bila ekipa Olimp Inspekt Ing.