Druga liga Sjever: Podravcu derbi protiv Ivančice, Radnik na +65, Vindija slavila u Bjelovaru

Na Sjeveru je ovaj vikend odigrano samo tri utakmice.

U redovnom 13.kolu, derbi je igran u Virju, gdje je Podravac ugostio Ivančicu, pojačan za iskusnog Paška Vrliku. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, momčad Mirka Hrženjaka je u trećoj četvrtini napravila ključnu prednost (18:9), zahvaljujući kojoj je na kraju došla do pobjede pa su se tako ove dvije momčadi izjednačile bodovno na vrhu tablice.

Radnik je u Križevcima uvjerljivo slavio protiv Vedija iz Bjelovara. Križevčani su imali na poluvremenu visokih 66:32 i sve je već bilo jasno. Na kraju su upisali pobjedu od čak 65 razlike pa su se tako muke Vedija nastavile i u nastavku sezone, skupljaju se visoki porazi pa su oni tako momčad sa najlošijom koš razlikom, koja u prosjeku prima preko 100 poena.

Zaostalu utakmicu iz 7.kola odigrali su u Bjelovaru domaćin i Vindija, a slavili su gosti iz Varaždina, prije svega zahvaljujući vrlo dobroj igri u prvih dvadeset minuta (31:50). Do kraja utakmice, domaćin je tek uspio ublažiti poraz.