Dubrava preokretom do slavlja, Rudeš nastavio svoj uzlet

U druge dvije utakmice dana, Dubrava je kreirala preokret protiv Ribole, dok je Rudeš potvrdio svoju vrlo dobru formu i slavio u Rijeci.

Prva liga, 16.kolo:

Dubrava-Ribola Kaštela 94:89(18:25,24:13,27:24,25:27)

(Smolić 23, Perić 16/ Vručinić 20, Bilandžić 19)

Gosti su bolje ušli u utakmicu i iznenadili žuto-crne, dobivši prvu četvrtinu sa 7 razlike. Razbudili su se tada domaći igrači i počeli igrati kako znaju, što je rezlultiralo sa 24 poena te dobrom obranom pa su ipak na poluvrijeme otišli sa prednošću od 4 poena viška. Neizvjesna je bila i treća četvrtina, no nešto bolje je reagirala Dubrava, koja je svoju predost malo povećala, za mirnu zadnju četvrtinu. Vodila je Dubrava pet minuta prije kraja i 12 razlike, no uporni gosti krenuli su na sve ili ništa i serijom poena malo po malo se približili domaćinu. Na 40 sekundi prije kraja Ribola je imala zaostatak od 2 poena(91:89), no Filip Šimović je sa tri uzastopna poena ipak potvrdio pobjedu Dubrave.

Kvarner-Rudeš  84:91(20:31,20:20,22:20,22:20)

(Salamun 17, Bilalović 15/ Cvitković 22, Zebić 16)

Zagrebački klub je došao do treće pobjede u nizu, dok je Kvarner još uvijek bez pobjede u drugom dijelu. Na kraju se kao ključna prednost pokazala odlično otvaranje utakmice, točnije prva četvrtina koju je Rudeš dobio 31:20, što mu je na kraju bilo dovoljno za pobjedu. Održavali su gosti svoje vodstvo tijekom cijele utakmice, a najveću prednost su imali u četvrtoj četvrtini kada su imali prednost i od 16 poena, no to je Kvarner uspio pred kraj utakmice samo malo smanjiti za častan poraz.