Dubrava se spasila u Splitu, derbi Dubrovniku

Danas je na rasporedu bio ostatak utakmica 15. kola Prve lige, u kojima je Dubrava na kraju došla do pobjede u Splitu, a u derbiju kola slavila je ekipa Dubrovnika.

Prva liga, 15. kolo:

Universitas-Dubrava 70:73 (21:22,10:16,8:19,31:16)

(Vrgoč 22,Perasović 16/ Perić 20, Smolić 14)

Dubrava je u ovoj utakmici bila bolja čitavih 30 minuta, u kojima je stekla prednost od 18 poena viška, a onda im se u zadnjoj četvrtini dogodio svojevrstan pad u igri, prerano su zaključili utakmicu, što su domaći dečki iskoristili i dobili četvrtinu čak 31:16. Kod rezultata 70:72, Splićani su imali priliku doći do izjednačenja, ali Ivan Perasović je izgubio loptu, a Petar Perić nakon prekršaja na njemu, iskoristio jedno slobodno bacanje i potvrdio pobjedu. Na kraju se Dubrava spasila, jer su vrlo lako došli u situaciju da moraju spašavati već dobivenu utakmicu i samo ih je nespretnost Perasovića spasila od poraza.

Dubrovnik-Pula 1981 86:75(12:19,20:15,24:25,30:16)

(Dubelj 30, Došen 19/ Jelenković 29, Kordiš 13, Pušić 13)

Puljani su nešto bolje otvorili derbi, željni produživanja pobjedničkog niza i uključivanja u borbu za 4. mjesto, mjesto vrijedno doigravanja. Pritisak je bio na domaćoj momčadi, koja je u početku bila malo sputana time, što se prije svega vidjelo na šutu za tri poena, gdje su bili prilično neprecizni. Za razliku od gostiju, koji su imali vrlo dobru tricu tijekom utakmice. Ipak, Dubrovčani su se u drugoj četvrtini malo probudili, no sve do zadnje četvrtine i zadnjih deset minuta bili su u zaostatku, ali su onda početkom zadnje četvrtine napravili seriju 10:3 i prešli u vodstvo. Na kraju se taj trenutak utakmice pokazao presudan, jer Dubrovčani vodstvo nisu ispustili do kraja, čak štoviše, dobili su zadnju četvrtinu prilično uvjerljivo 30:16 te nadoknadili minus iz prve utakmice sa Puljanima. Do pobjede ih je vodio fantastični Petar Dubelj s 30 poena, 8 skokova i 4 asistencije, odličnu podršku imao je u suigraču Nikoli Došenu, koji je postigao 19 poena, 7 skokova i 6 asistencija. Kod gostiju je odličan bio Toni Jelenković, s 29 poena.