Dubravi majstorica i finale sa Sonikom

U trećoj utakmici polufinala play offa Prve lige, Dubrava je u majstorici bila bolja od gostiju iz Dubrovnika i prošla u toliko željeno finale.

Play off Prva liga, 3.utakmica:

Dubrava-Dubrovnik 92:82 (21:14,22:20,23:28,26:20)

(Šimović 27, Ćubrić 24/ Vodopija 32, Lučić 12)

U odlučujuću utakmicu za plasman u finale doigravanja, Dubrava je kao domaćin ušla puno bolje nego Dubrovčani, što im je donijelo vodstvo već na startu utakmice. Posebno su u prvom dijelu bili raspoloženi Filip Šimović s 15 poena i Stipe Ćubrić s 14 poena. Njih su dvojica radili u napadu doslovno što su htjeli i gosti nisu imali nikakvo riješenje i u njima je Dubrava imala vjetar u leđa tijekom cijelog prvog poluvremena. Iako su u nekoliko trenutaka smanjili zaostatak, gosti nisu igrali dobru obranu, koja bi im donijela priključenje.

I početak drugog poluvremena prošao je u potpunoj dominaciji domaće ekipe, koja nije popuštala svoj ritam iz prvog dijela pa je njeno vodstvo konstantno bilo od 10 do 14 poena prednosti. Kod gostiju je samo Ivan Vodopija bio na potrebnoj razini i to je bio glavni problem gostiju, jer se osim njega nitko nije uspio priključiti napadačkoj igri, tek je kapetan Maro Lučić na trenutke bljesnuo. Ipak, krajem treće četvrtine, gosti su se malo probudili i smanjili zaostatak te unijeli malo i nervoze u domaće redove. Otišlo se na zadnji dvominutni odmor sa 4 poena prednosti za Dubravu. I onda su krenuli preokreti. Gosti su za samo nekoliko minuta potpuno okrenuli rezultat, poveli u 33. minuti 69:67, ali nakon toga potpuno stali, Dubrava je napravila seriju od 10:0 i ponovno vratila stvari na početak. Na krilima Ćubrića i Šimovića ponovno, držali su vodstvo, a kada im se pridružio i Kristijan Šutalo, šanse gostiju su se ugasile do kraja. Majićevom tricom sto sekundi prije kraja, Dubrava je otišla na nedostižnih +11 i slavlje je moglo početi.

Odlični su kod Dubrave bili Filip Šimović s 27 poena, 5 skokova i 3 asistencije, Stipe Ćubrić je dodao 24 poena, 5 skokova i odličnih 10 asistencija. Kod gostiju Ivan Vodopija jedini raspoloženi s čak 32 poena, 11 skokova i 4 asistencije.