Dubrovnik i Jazine sigurni

U susretu dalmatinskih prvoligaša Universitasa i Dubrovnika, bolji su bili gosti, dok su u Zadarskom sučeljavanju pobjedu odnijeli iskusniji Jazinjani.

Kup Krešimira Ćosića:

Universitas-Dubrovnik 57:74 (15:20,11:20,14:15,17:19)

(Šarić 16, Perasović 12, Prug 12/Vodopija 27, Dubelj 15)

Iskusniji gosti iz Dubrovnika nisu imali previše problema protiv mladih Splićana. Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će gosti kući pjevajući. Predvodio ih je večeras fenomenalni Ivan Vodopija koji je bio nepogrešiv. Fantastičnih 11/11 šuta, 9 skokova i 6 asistencija za valorizaciju 41. Dobro ga je pratio i Dubelj s 15 poena, dok su kod domaćih bolji od ostalih bili Viktor Šarić s 16 poena te Ivan Perasović i Ivan Prug svaki po 12. Domaći trener je danas koristio samo šest igrača, što čudi s obzirom da je ovo bila kup utakmica.

Diadora-Jazine  75:93 (16:23,24:23,21:27,14:20)

(Troskot 15, Marčev 14/ Banić 29, Sarajlija 26)

Iskusnija ekipa Jazina bolje je otvorila utakmicu i došla do početne prednosti, koju su domaćini, košarkaši Diadore, morali stizati. Drugu su četvrtinu čak i dobili minimalno, ali prednost je ipak ostala na strani Jazina. Prvoligaši su bolje otvorili i drugo poluvrijeme i otišli na dvoznamenkastu prednost. Trener Bujas nije riskirao sa nikakvim rošadama u ekipi pa su tako njegovi najbolji pojedinci imali standardnu minutažu. Ključnu prednost za lakšu završnicu njegovi su igrači napravili početkom zadnje četvrtine serijom 13:1, te tako pobjegli na nedostižnu predonost i samo zaključili utakmicu, kako se i očekivalo. Emilio Banić s 29 poena i oporavljeni Mirza Sarajlija s 26 poena(6/12 za tri poena) su ih predvodili, a kod simpatičnih domaćina najviše poena postigao je iskusni Tomislav Troskot i to 15.