Dubrovnik je u derbiju bio bolji od Ribole, dok je Bosco bio bolji od Sesveta.

Prva liga, 5.kolo:

Ribola Kaštela-Dubrovnik 67:75 (14:12, 23:21, 14:24, 16:18)

(Šarić 16, Rašetina 10, Krešić 10 / Raguž 20, Šimović 20)

Derbi kola pripao je gostima iz Dubrovnika, koji su preokretom u drugom dijelu stigli do pobjede.

Ribola je prvo poluvrijeme kontrolirala rezultat i imala vodstvo i nakon prve četvrtine, a onda i na poluvremenu. I onda su stali u trećoj četvrtini, iako se mora priznati odlična igra gostiju, koji su predvođeni raspoloženim Šimovićem i Ragužom imali u dvije situacije i +13. Kada su prešli u vodstvo, nisu ga više ispustili. Ribola je uspjela u posljednjoj četvrtini stići na -5, no to je bilo najviše od njih u drugom poluvremenu. Dubrovčani su u završnici odigrali puno mirnije i utakmicu priveli kraju bez previše stresa.

Filip Šimović je sa 20 poena, 7 skokova i 5 asistencija bio najbolji igrač utakmice, dok je njegov suigrač Vlaho Raguž upisao isto toliko poena.

Ribolu je predvodio Viktor Šarić sa 16 poena, dok su Ivan Rašetina i Mario Krešić zabili svaki po 10.

Bosco-Sesvete 88:78 (18:23, 24:16, 19:19, 27:20)

(Katura 26, Puljko 16 / Oršanić 19, Šola 18)

Bosco je zahvaljujući šuterski raspoloženim igračima u svojim redovima, stigao do pobjede nad upornim Sesvetama. Gosti su bolje ušli u utakmicu i nakon prvih deset minuta imali vodstvo 18:23. Ipak, Bosco se malo sredio u drugoj četvrtini, proigrali su Katura i Puljko, dok je suigrače asistencijama hranio raspoloženi Petar Babić i utakmica je dobila do kraja poluvremena predznak neizvjesna.

Taj predznak dogodio se i u trećoj četvrtini, koja je završila 19:19 pa je bilo jasno da će se u neizvjesnu završnicu. Domaćin se na početk odvojio na +6, no Sesvete su i to stigle i dale naznake da se neće tek tako predati. Puljko je nakon toga vezao dvije trice za bijeg na +8 za Bosco, ali i iz tog minusa su se gosti vratili pa se u zadnje tri minute ušlo sa rezultatom 76:70. Gosti su stigli na 79:73, na 1:54 do kraja, a onda je tricom Petar Babić riješio pitanje pobjednika i odveo Bosco na 82:73. Na kraju +10 za Bosco.

Luka Katura je bio najbolji igrač utakmice sa 26 poena, 5 skokova i 4 asistencije, dok je Hrvoje Puljko upisao 16 poena. Petar Babić je kod domaćina podijelio čak 11 asistencija…

Kod Sesveta prvo ime Mislav Oršanić sa 19 poena, dok je Ivan Jakša Šola zabio 18.