Durant i Booker slomili Australiju u drugom poluvremenu i odveli SAD u finale

Amerikanci su prva reprezentacija koja se uspjela plasirati u finale Olimpijskih igara.

Australija je Amerikancima pružila vrlo dobar otpor u prvom poluvremenu, a čak su imali i vodstvo nakon prve četvrtine. Već u drugoj, Durant i ekipa su pokazali znakove buđenja i da će teško propustiti priliku popraviti svoj loš dojam iz priprema za ovaj turnir, ali i sa početka istog i poraza od Francuske. Razigrala se družina Grega Popovicha i do poluvremena smanjila zaostatak pa se na veliki odmor otišlo sa samo +3 za Australiju (42:45).

I onda je stroj krenuo mljeti protivnika. Amerikanci su treću četvtinu dobili čak 32:10 i riješili pitaje pobjednika za deset minuta i unatoč izjednačenoj posljednjoj četvrtini (23:23) došli do pobjede. Australci su ušli u njihov mlin iz kojeg nije bilo povratka i rekli bismo, unatoč gore spomenutom dojmu, došli do prvog cilja, a to je finale igara. Tamo sada čekaju pobjednika susreta Francuska-Slovenija.

Kevin Durant je bio najbolji strijelac kod SAD-a sa 23 poena i 9 uhvaćenih skokova, dok je Devin Booker dodao 20 poena.

Kod Australije, Patty Mills najučinkovitiji sa 15 poena, Dante Exum je dodao 14.

SAD-Australija 97:78