Dynamic na krilima Glišića srušio Split

Druga ABA liga se potpuno zakuhtala,a u 13. kolu susreli su se na Gripama Split i Dynamic. Splitski “Žuti” slavili su u prvom ogledu ovih momčadi odigranom u Beogradu te su do ovog kola ostvarili dvije pobjede više od svojih današnjih suparnika. Lijepu su priliku momci Vladimira Anzulovića imali jer pobjeda u ovom susretu bi im značila izjednačavanje sa Lovćenom i Sparsima koji su upisali poraze u ovom kolu kao i drugoplasirani MZT iz Skoplja.

Druga ABA liga, 13. kolo, 27. prosinca

Split-Dynamic 72:78 (21:17, 21:25, 16:15, 14:21)

Cobbins 20 (10sk), Veljačić 13 (6sk, 4as), Kedžo 13, Kovačević 11 / Glišić 25 (10sk, 4as)

Gosti brzo ulaze u probleme s prekršajima te domaćini uspijevaju anulirati zaostatak prouzrokovan tricama Dynamica na startu utakmice. Vrlo dobro igra Cobbins, a lijepo je nakon dugo vremena na parketu bilo vidjeti i Jamela Morrisa koji je ozljedio još prije dva mjeseca u nesretnoj utakmici protiv Sparsa. “Žuti”su bolji do kraja prve dionice, no u drugoj gosti rade veliku seriju te zabijaju 19 poena u pet i pol minuta igre nošeni na krilima sjajnog Glišića koji je skakao u napadu i sve pospremao u koš. Ipak su se Splićani konsolidirali do poluvremena i vratili u egal, a za to je uvelike zaslužan Maj Kovačević sa svoje tri trice, no i sjajna timska igra koja je dovela do nekoliko lakih poena u kontri.

Treća je četvrtina prožeta mnogobrojnim izgubljenim loptama s obe strane i nastavkom sjajnih izdanja Glišića s jedne te Cobbinsa s druge strane. Domaćini su imali pola koša prednosti na ulazu u posljednjih deset minuta igre. Nažalost, Split jako loše otvara posljednji period utakmice, nastavljaju se izgubljene lopte, a prve dvije i pol minute su prošle bez poena te je Anzulović primoran zvati minutu odmora na -4 (58:62). Gosti su u jednom trenutku imali i devet poena prednosti, no Mateo Kedžo drži domaću momčad na životu. Neshvatljiva tri skoka u napadu zaredom su imali gosti, no nisu realizirali brojne pokušaje. Tada Maj Kovačević promašuje tricu što Dynamic kažnjava i odlazi na sedam poena prednosti, a na semaforu su preostale tek dvije minute…Veljačić tricom daje nadu, Marčinković smanjuje na samo -2, ali Beslać je sam i zakucava. Nakon time-outa Kovačevića promašuje dvije trice te gosti potvrđuju veliku pobjedu. Velika je ovo i šteta za “Žute” koji moraju podignuti glavu i svladati Rogašku u sljedećem kolu na gostovanju.

1. KK Primorska 13 12 1 1078:885 25
2. MZT Skopje 13 9 4 1153:1057 22
3. Lovcen Cetinje 13 8 5 1035:1000 21
4. Spars Sarajevo 13 8 5 895:925 21
5. Split 13 7 6 1026:998 20
6. Sutjeska 13 7 6 1032:1058 20
7. KK Dynamic 13 6 7 1042:1035 19
8. Borac 13 6 7 985:989 19