Embiid odveo Sixerse do 1:1 protiv Atlante, Mitchell i Bogdanović sredili Clipperse

Polufinalna serija je krenula i u seriji Utah Jazza i LA Clippersa i to pobjedom momčadi sa najboljim omjerom u ligi.

Joel Embiid je bio ključan faktor u pobjedi Sixersa protiv Atlante, koji su tako izjednačili u seriji na 1:1. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su obje ekipe uzele po jednu četvrtinu, Sixersi su u drugom dijelu utakmice slomili Atlantu, iako je njihov drugi najbolji igrač, Ben Simmons ostao na mizerna 4 poena. Zato je pravu utakmicu odigrao upravo Embiid, koji je ubacio 40 poena i uhvatio 13 skokova, a dobru pomoć u napadu je imao od Setha Currya koji je ubacio 5 trica za ukupno 21 poen te Tobiasa Harrisa, koji je utakmicu završio sa 22 poena.

Kod Atlante, najraspoloženiji Trae Young i Danilo Gallinari, svaki sa po 21 poenom.

PHILADELPHIA-ATLANTA 118:102 (1:1 u seriji)

MITCHELL SA 45 POENA UNIŠTIO CLIPPERSE

LA Clippersi su odlično ušli u utakmicu protiv Jazzera, poveli već na početku utakmice i gotovo cijelo prvo poluvrijeme imali lijepu prednost, dok se domaćin prilično mučio sa svojim vanjskim šutom, inače zaštitnim znakom u dosadašnjim utakmicama. I onda je domaćin u poluvremenu očito pronašao lijek za loš šut, koji se otvorio odmah po početku drugog dijela utakmice, a proigrao je do tada skromni Donovan Mitchell i sa 10 vezanih poena doveo svoju momčad na minimalni zaostatak. Uhvatili su Jazzeri ritam i malo po malo lomili goste, koje je na životu u posljednjoj četvrtini držao Kawhi Leonard, no ostatak momčadi nije ga pratio kvalitetno i domaćin je u naletu došao do vodstva početkom posljednje četvrtine i više ga nije ispustio. Mitchellu se priključio u napadu i naš Bojan Bogdanović i Jazzeri su dobili potrebnu širinu. Clippersi se do kraja utakmice nisu uspjeli vratiti u susret, iako su imali posljednji napad i šut za pobjedu, no Gobert je blokirao Morrisa i Utah je upisala startnu pobjedu.

Mitchell je utakmicu završio sa 45 poena, dok su Bojan Bogdanović i Jordan Clarkson dodali svaki po 18 poena, Bojan je dodao i 5 skokova te po 1 asist i osvojenu loptu.

Kod poraženih, Kawhi Leonard je utakmicu završio sa 23 poena, 7 skokova i 3 asista, Paul George je ubacio 20, uz 10 skokova. Naš Ivica Zubac je dobio 20 minuta u ovoj utakmici, koje je odlično iskoristio uz konačnu statistiku od 11 poena, 6 skokova, 3 asista i 3 blokade.

UTAH-LA CLIPPERS 112:109 (1:0 u seriji)