Zabok je dočekao Split u drugom kolu HT Premijer lige i potpuno ga nadigrao.

HT Premijer liga, 2. kolo:

Zabok Split 85:74 (26:21, 17:20, 23:16, 19:17)

(Tomas 16, Lončar 13, Samac 14 / Bajo 17, Kalajžić 14, Perković 12)

Na samom otvaranju utakmice domaćini furiozno šutiraju trice te ih ubacuju čak pet iz šest pokušaja i stižu do prednosti od osam poena nakon sedam minute igre. Konac prve četvrtine “Žuti” su dočekali u minusu od pet poena, smanjili su zaostatak ulaskom Gabrića.

Velika agresivnost bila je prisutna u obrani obe momčadi, istaknute se bile blokade nizom Perkovića, Baje i Morrisa, a mora se pohvaliti vrlo lijepa rola Kedže u napadačkom dijelu. Tricom Perkovića i polaganjem Baje Split je smanjio na 31:30 i potpuno se vratio u utakmicu polovicom druge četvrtine. Zabok su koštale ispromašivane kontre što nisu ostali u većem rezultatskom plusu.

Split propušta u dva navrata kada je stigao na -1 ići u prednost te lošim reakcijama u napadu dopušta domaćinu ponovno malo odvajanje, no povratkom u igru Kalajžića (sjajna prva četvrtina) gosti drže korak. Na veliki predah otišlo se rezultatom 43:41 za Zabok.

U drugo poluvrijeme gosti nikako ne mogu stići do izjednačenja, a Zabok dolazi prelagano do poena i još jednom se odvaja, ovaj put na sedam poena prednosti nakon malo vise od pola treća četvrtine. Luka Tomas igrao je izvanredno u tom periodu, a igra Splita bila je rastrgana i netočna. Dugi period gosti bez koša, a Tomas nosi svoju momčad na dvoznamenkastu prednost, a period je završen s +9 za košarkaše Ivana Tomasa.

Nakon dvije i pol minute igre u posljednjoj dionici Zabok odlazi na čak 15 poena prednosti, a Ante Grgurević na minuti odmora ispravno je svojim momcima rekao sve što ih ide i što su zaslužili svojim pristupom, pogotovo Pavle Marčinković koji je igrao kriminalno i nonšalantno.

Mirno su domaćini priveli utakmicu kraju.

Kod Splita dobru su utakmicu odigrali Kalajžić, Perković i Bajo dok je za pobjedu domaćina zaslužna sjajna momčadska igra, još bolji šuterski dan, a za izdvojiti je trojac Tomas, Lončar i Samac, no ništa manje nisu vrijedni ostali pojedinci koji su iznijeli teret utakmice. Druga je ovo pobjeda Zaboka, a prvi poraz Splita u novoj sezoni.