EP U16: Crnogorci nas poslali u bitku od 13.do 16.mjesta, nemamo pravo na kiks

Naši su kadeti poraženi u prvoj utakmici borbe za ostanak u Diviziji A.

Novi poraz doživjela je kadetska reprezentacija Hrvatske koju su danas svladali igrači iz Crne Gore s rezultatom 72-65.

Naša momčad odlično je otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine imala 12 poena viška. Međutim, u drugoj dionici reprezentativci Crne Gore uzvratili su na identičan način pa se na poluvrijeme otišlo s neriješenih 36-36.

Završne dvije četvrtine pripale su našim susjedima, treća sa tijesnih 18-16, a završna sa 18-13, pa će Crna Gora nastavak natjecanja provesti u borbi od 9. do 12. mjesta, dok će izabranici Ivana Perinčića, da bi Hrvatsku zadržali u diviziji A, morati dobiti posljednje dvije utakmice s obzirom da zadnje tri od ukupno 16 ekipa ispadaju u diviziju B.

Crnogorac David Mirković bio je prvo ime današnjeg susreta sa 24 poena i 9 skokova, dok je najučinkovitiji naš igrač bio Michael Ružić koji je upisao ‘double-double’ od 12 koševa i 10 skokova. Prvi strijelci Hrvatske bili su Ivan Volf sa 15 i Vito Perković sa 14 poena.

Izvor: Ribola Kaštela