EP U16: Kadeti bez ikakvih šansi protiv Slovenije

Slovenija je danas bio protivnik preko kojeg naši kadeti nisu mogli prijeći.

Naši su kadeti dan nakon pobjede nad Srbijom krenuli u borbu protiv Slovenije, koja se već u početku utakmice pokazala kao iznimno zahtjevan suparnik. Slovenci su poveli 12:0, a mi smo prve poene ubacili tek u 6.minuti prve četvrtine, zatim smo opet imali neugodnih 5:16, no ipak do kraja četvrtine naši su momci uspjeli razliku dovesti u pristojne vode na kraju četvrtine (11:20).

U drugoj je naš napad bio nešto bolji, ali i dalje je protivnik kontrolirao rezultat i bio u konstantnom vodstvu. Najviše problema zadavao nam je lijevoruki Urban Kroflic, koji je u nam je ubacio na kraju 18 poena. Slovenija je unatoč malo boljoj igri naših kadeta i dalje imala visoko vodstvo na poluvremenu, 32:49.

Nakon tri i pol minute drugog poluvremena, Slovenija je otišla na visokih +20 (34:54), a mi smo u tom periodu izgubili čak 5 lopti (14 ukupno do tada). Slovenci su cijelu četvrtinu držali visoko vodstvo, između 15 i 20 razlike, a naši kadeti nisu pokazivali previše toga dobrog, što bi dalo nadu da ponovno možemo do preokreta. Rezultat na kraju treće četvrtine bio je 48:68.

Posljednja četvrtina nije donijela gotovo pa nikakve promjene, Slovenija je kontrolirala svoje vodstvo do kraja utakmice i na kraju slavila sa visokih 64:83.

Imali su kadeti danas čak 23 izgubljene lopte…