EP U16: Kadeti deklasirali i Češku sa 37 razlike, Roko Jemo ubacio 22 poena

Kadeti su upisali još jednu, četvrtu, pobjedu na EP i u četvrtfinale će sa čelne pozicije u skupini.

Odlično su naši kadeti ušli u utakmicu protiv Češke. Pobjeda je nosila vodeće mjesto u skupini i lakši ždrijeb u nastavku natjecanja, a svi su naši momci to shvatili. Odličan pristup, agresivna obrana po cijelom terenu i raznolikost u napadu, donijeli su nam veliku prednost u prvoj četvrtini, koja je na kraju završila sa visokih 26:10. Dominirao je Josip Santro pod koševima, ubacivši 8 poena u prvoj četvrtini, razigran i angažiran ponovno je bio Roko Jemo i stvarno je bilo lijepo za vidjeti igru koju pokazali u uvodu utakmice.

Česi se ni u drugoj četvrtini nisu ništa bolje proveli nego u prvoj. Teško su dolazili do prilike za košem, dok su naši momci i dalje bili raspoloženi u napadačkom dijelu utakmice i razlika od 16 poena iz prve četvrtine, je još rasla. Četiri minute prije kraja poluvremena imali smo do tada najvišij +19, odnosno 34:15. Razigrao se u drugoj četvrtini i Niko Jerkić pa je momčad dobila širinu raspoloženih strijelaca i igrača više u napadačkom dijelu. Česi su se držali koliko toliko u pristojnoj razlici samo zahvaljujući šutu za tri poena, koji ih je služio i to im je praktički bilo jedino oružje u prvom poluvremenu (18 poena od 29 ukupno, koje je na kra ju završilo rezultatom 41:29 za našu momčad.

Jemo i Jerkić su ubacili po 9 poena u prvom poluvremenu, Santro je ostao na 8 iz prve četvrtine, a Borna Katanović je imao 7 na kontu nakon prvog poluvremena.

Naši su momci i u trećoj četvrtini nastavili sa odličnom igrom, i to na obje strane terena. Češka je jednostavno danas bila nemoćna, kao i prethodne reprezentacije koje su se ovoj momčadi našle na putu u ovoj Diviziji B, barem za sada. Sa visokioh 28:12 dobili su naši momci i treću četvrtinu i riješili pitanje pobjednika. Raspoložena četvorka iz prvog dijela (Jemo, Jerkić, Santro, Katanović) i dalje je držala visok tempo igre i razlika je samo rasla. Česima je stao šut za tri poena, a drugo ništa osim toga im i nije previše polazilo za rukom pa je samo bilo pitanje sa kolikom razlikom će slaviti naša momčad.

Izbornik je u posljednjoj četvrtini ponovno iskoristio priliku i dao minutažu svim igračima, a konačni rezultat na kraju je bio 93:56.Ovom pobjedom i definitivno smo potvrdili 1.mjesto u skupini, pred utakmice četvrtfinala.

Roko Jemo je danas bio naš najbolji igrač sa 22 poena (9/13 šut), 4 skoka i 6 osvojenih lopti, Niko Jerkić i Josip Santro su ubacili svaki po 12 poena. Svestranu utakmicu odigrao je i Bruno Bubalo, koji je ubacio 5 poena, imao 4 skoka i 9 asistencija.