EP U16: Kadeti lako preko Danske, sa dvije pobjede u osminu finala

Naši kadeti nisu imali previše problema danas poslijepodne protiv Danske.

Kadetska reprezentacija Hrvatske je upisala drugu pobjedu na Europskom prvenstvu u Skoplju. Nakon Srbije Hrvati su nadigrali i Dansku i to s uvjerljivih 86-59 (34-14, 16-21, 18-8, 18-16). Jedini poraz doživjeli su od Slovenije.

Od početka utakmice s Danskom igrači trenera Ivana Perinčića su zagospodarili parketom. Poveli su 12-0. potom i 32-10 i mirno kontrolirali cijeli susret.

Nakon prve četvrtine rezultat je bio 34-14, a do poluvremena su se Danci približili na 50-35. Povratak iz svlačionica donio je novi hrvatski nalet. Serija 7-0 i bijeg na 57-35 ugasili su sve nade protivnika koji su na ulasku u posljednju četvrtinu zaostajali 25 poena (68-43) da bi, i uz odmor nositelja igre, Hrvatska do kraja susreta povećala rezultatsku prednost na 86-59.

Kod Hrvatske su se danas istaknuli Vito Perković s 19 poena i 4 skoka, Dino Subašić s 18 poena i 7 skokova, Josip Pavković s 10 poena i 9 skokova i Michael Ružić s 9 poena i 7 skokova.