EP U16: Kadeti srušili Srbiju na startu EP!

Hrvatski kadeti su pobjedom nad Srbijom otvorili EP u Skopju!

Sjajnim preokretom u drugom poluvremenu, kadeti Ivana Perinčića srušili su Srbiju u 1.kolu EP.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Srbija je u drugih deset minuta pokazala puno bolju igru, dobila taj period 27:9 i na velikom odmoru imala velikih 52:35 i ništa nije naslućivalo potpuni preokret u drugom dijelu.

Naši su kadeti u trećoj četvrtini na neki način otupili napade Srbije, obrana je bila daleko bolja nego u prvom dijelu i već na kraju četvrtine vratili smo se u egal (62:57), dozvolivši Srbiji samo deset poena.

I onda je u posljednjoj četvrtini uslijedio najbolji period naše igre. Malo po malo stizali smo zaostatak, iako je Srbija kontrolirala rezultat, sve do 35.minute, kada smo poenima Josipa Pavkovića došli na 72:72. U ostalih pet minuta naši su momci potpuno preuzeli konce igre, poveli i ostavili Srbe na samo 5 poena do kraja, dok su oni ubacili čak 14 i tako došli do velike pobjede 77:86.

Dominik Dolić je sa 16 poena i 12 asistencija bio naš najbolji igrač, Vito Perković je ubacio 14 poena, a Ivan Volf 12.