EP U18: Bolan start juniora, poraz od 28 razlike od Njemačke

Juniori Srđana Subotića su EP u Nišu otvorili porazom.

Nije dobro krenulo za naše juniore na EP u Nišu. Njemačka im je na startu natjecanja nanijela uvjerljiv poraz.

Njemačka je nakon nepunih pet minuta utakmice imala 13:0 vodstvo, naši su se momci uspjeli do kraja četvrtine tek pribrati i ubaciti 10 poena te završiti prvu četvrtinu sa rezultatom 10:29 za Njemačku. U drugih deset minuta to je tek malo bolje izgledalo, čisto da protivnik ne ode na još veću prednost pa je na poluvremenu rezultat bio 31:48.

U drugom poluvremenu naša se igra potpuno raspala i Hrvatska je bila potpuno neravnopravan protivnik Njemačkoj, u jednom trenutku treće četvrtine zaostajali smo 25 poena, a u četvrtoj i preko 30.

Na kraju konačnih 53:81 za bolan start natjecanja.

Vigo Bart i Toni Bilić svaki sa po 11 poena su bili najbolji strijelci u našoj momčadi.