EP U18: Ipak poraz od Izraela, slijedi borba za ostanak u Diviziji A

Kobna je bila loša treća četvrtina, koja nas je odvela u poraz.

Izrael je ipak bio prevelika prepreka za uhvatiti četvrtfinale, iako su se naši juniori dobro držali u prvom dijelu utakmice.

Zanimljivo i uzbudljivo poluvrijeme odigrali su naši juniori protiv Izraela u osmini finala. Nakon dobre prve četvrtine, na ulasku u drugu upali su naši juniori u jednu crnu rupu, u kojoj je Izrael čak imao i +11 u jednom trenutku (38:27), no naši su momci do kraja poluvremena uspjeli obraniti gotovo sve napade i mini serijom 8:0 doći do 38:35, na samo tri poena zaostatka.

Toni Bilić i Luka Frančešević su bili najefikasniji u prvom poluvremenu, svaki sa po 7 poena.

Podbacili su naši juniori u trećoj četvrtini, potpuno. Kako obrambeno (27 primljenih poena), tako i napadački, gdje je bilo previše soliranja i napadu te nekih isforsiranih odluka, koje nisu donosile rezultat.

Izraelci su uhvatili zalet, ubacili nekoliko trica i u ulasku u posljednju četvrtinu imali i najviših +14 (68:54), što su i zadržali kroz cijelu četvrtinu i tako poslali naše juniore u borbu za plasman od 9.do 16.mjesta.

Na kraju poraz 84:66.

Toni Bilić i Luka Frančešević su ubacili svaki po 15 poena u našoj momčadi.