EP U18: Juniori obranom bolji od Poljske za 3.mjesto u skupini, Vigo Bart ubacio 23 poena

Prvu pobjedu na EP ostvarili su juniori, koji su bili bolji od Poljske.

Juniori su u trećem nastupu na EP došli do prve pobjede, stradala je Poljska danas u nešto ranijem terminu pa je sada jasno da ćemo u osmini finala igrati ili protiv Izraela ili Litve.

Bilo je vidljivo već od početka da su naši momci malo drugačije pristupili ovoj utakmici, koja je dosta toga donosila u nastavku natjecanja. U slučaju poraza, zauzeli bi 4.mjesto u skupini te u osmini finala išli na Francusku, jednog od favorita za zlato. Pobjedom se situacija nešto malo mijenja pa je ipak ulog bio velik.

Poljaci su dobili prvu četvrtinu, doduše minimalno (14:15), a onda su naši momci do kraja poluvremena okrenuli utakmicu na svoj mlin te poveli i na poluvrijeme otišli sa vodstvom 31:27.

Ključnu prednost naši su juniori napravili u trećoj četvrtini, gdje su osim napada, izrazito dobro reagirali u obrani te su dozvolili protivniku samo 13 poena i tu se stvorila dvoznamenkasta prednost. Otišli su naši juniori sredinom posljednje četvrtine i na 20 i više razlike i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Ubacili su naši momci danas čak 11 trica, ali i imali čak 15 skokova više od Poljske.

Prvo ime današnje utakmice bio je Vigo Bart, koji je ubacio 23 poena, imao 5 skokova i 2 asista, Luka Frančešević je utakmicu završio sa 16 poena, 9 skokova i 3 asista, a vrlo dobar je bio i Toni Bilić sa 14 poena, 10 skokova i 5 asista.