EP U18: Poraz od Njemačke, koja je imala 24 napadačka skoka, a mi 24 izgubljene lopte

Naši su juniori doživjeli novi poraz na EP te će u borbu za 11.mjesto.

Nakon što su jučer ispali u osmini finala od Sloveniji u jednoj čudnoj utakmici u kojoj su imali sve u svojim rukama, naši su juniori danas krenuli u borbu za plasman od 9. do 16.mjesta.

Slično kao i protiv Slovenije, naši su momci već u prvom poluvremenu imali velik zaostatak za protivnikom i u takvom odnosu snaga, teško se kasnije vraćati, iako su jučer pokazali da imaju snage i za to. Danas protiv Njemačke to i nije išlo tako glatko pa smo na poluvremenu već imali zaostatak 49:30 i bilo je jasno da nam treba pravo čudo da kreiramo preokret.

Iako je treća četvrtina pripala Hrvatskoj 13:21, za nešto više od časnog poraza nije bilo niti vremena niti snage pa smo na kraju upisali poraz 88:75.

Posebno boli podatak da je Njemačka danas imala više napadačkih skokova nego obrambenih, čak 24 puta su pokupili loptu u napadu, a uz sve to mi smo imali i čak 24 izgubljene lopte (Pavin 7).

Juniri će tako u borbu za 13. do 16.mjesta.