EP U20: Arrivederci Italija! Sjajnom obranom Hrvatska otpuhala Italiju za četvrtfinale!

Hrvatska je demolirala Italiju u osmini finala EP.

Sjajnom obrambenom izvedbom, naši su mladići već u prvom poluvremenu napravili ogroman korak ka pobjedi, a onda za svega par minuta treće četvrtine, potpuno slomili Italiju i trasirali si put do pobjede i plasmana u četvrtfinale.

Naši su momci ušli odlučno i odlično u susret protiv Italije, napravili ono čega su vjerojatno i sami bili svjesni, a to je uvesti protivnika u nekakav svoj tempo. Ono što je bilo vidljivo od početka je odlična obrana koju smo igrali, gdje nismo Talijanima dozvolili da se razmašu, a upravo to su učinili naši momci. Sjajno izdanje u prvih deset minuta donijelo nam je čak 32 poena i +12, silno je motiviran i energičan bio Tomislav Buljan, koji je opet prednjačio kod nas, a pratili su ga Matej Bošnjak i Vito Kučić.

U drugih deset minuta malo je pao tempo naših, što je bilo i očekivano, no Italija se i dalje mučila u napadu, uveli smo ih i u nervozu (po jedna nesportska i tehnička) i bilo je jasno da će se morati svojski potruditi ne bi li došli do preokreta. Rezultat druge četvrtine, 12:14, sugerira pad koncentracije kod obje ekipe, ali i dalje je naš forte bila jako dobra obrana.

Buljan je završio poluvrijeme sa 15 poena, Kučić je ubacio 7, a Bošnjak i Pleadin po 6.

Drugo poluvrijeme otvorili smo gotovo istim tempom u obrani, iz toga su se otvarale i situacije za lake poene u napadu i Talijani su se sredinom treće potpuno raspali. Nakon trice Svobode i zakucavanja Pleadina u 27.minuti imali smo najviših 38:65. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 47:71 za Hrvatsku.

Kontrolirali smo u posljednjoj četvrtini igru i rezultat, ne dozvolivši nikakvo opuštanje i muku, držali dvadesetak razlike konstantno i mirno utakmicu priveli kraju. Konačan rezultat bio je 72:88 za Hrvatsku.

Tomislav Buljan je odigrao još jednu odličnu utakmicu, upisavši double-double učinak od 19 poena i 12 skokova, Vito Kučić je ubacio 15, a Juraj Pleadin 12.