EP U20: Hrvatskoj poraz od Grčke, u osmini finala idemo na Njemačku

Hrvatska je porazom od Grčke završila natjecanje po grupama na EP.

HRVATSKA – GRČKA 64:78 (18:19, 15:13, 16:27, 15:19)

Mlada reprezentacija Hrvatske je u 3. kolu Europskog prvenstva u Heraklionu poražena od domaćina Grčke 64-78 te će kao trećeplasirana momčad skupine C u osmini finala igrati s drugoplasiranom reprezentacijom skupine D, a to je Njemačka. Utakmica je na rasporedu u srijedu 12. srpnja s početkom u 17.30 sati.

U prvih 20 minuta susret s Grčkom bio je izjednačen. Nakon prve četvrtine Hrvatska je bila na -1 (18-19), a na poluvremenu na +1 (33-32). U trećoj četvrtini igrači Jeronima Šarina su bili u igri do tri i pol minute prije kraja kada je zaostatak bio samo četiri poena 45-49. Trica Nikolaosa Plotasa pokrenula je Grke koji do ulaska u posljednju četvrtinu odlaze na deset poena viška 49-59. Serija domaćina nastavljena je do 49-65 čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Grčka je na kraju slavila s uvjerljivih  i zasluženih 64-78.

Duje Brala je s 18 poena, 7 asistencija i 3 skoka bio prvo ime hrvatske reprezentacije. Tomislav Ivišić je uz 13 poena imao 4 skoka i 2 asistencije, a njegov brat Zvonimir uz 10 poena 6 skokova i 2 asistencije.

Utorak je dan odmora, u srijedu kreće nokaut faza natjecanja.