EP U20: Hrvatskoj poraz od Litve, 9:0 serija u drugoj četvrtini presudila

Litva je na početku druge četvrtine napravila seriju koja je prelomila utakmicu.

Mlada reprezentacija Hrvatske do 20 godina porazom je otvorila Europsko prvenstvo divizije A u Heraklionu u Grčkoj. U susretu 1. kola od momčadi trenera Jeronima Šarina bolja je bila Litva (67-86).

Izjednačena prve četvrtina završila je vodstvom Litve 17-20. Otvaranje druge je prelomilo utakmicu. Litavci rade seriju 9-0, odlaze na +12 (17-29) i preuzimaju kontrolu igre u svoje ruke. Do poluvremena njihova je prednost narasla do +17 (26-43), a u trećoj četvrtini narasla i do +25 (40-65).

Do ulaska u posljednju dionicu Hrvatska je smanjila zaostatak na 50-69. U završnih deset minuta Litva je imala kontrolu događanja na parketu, rezultatski se držala plusa od dvadesetak poena i mirno privela susret kraju.

Duje Brala je postigao 12 poena uz 5 skokova i 4 asistencije. Zvonimir Ivišić je također zabio 12 poena uz 4 skoka, a Mihael Kos je postigao poen manje uz jednak broj skokova.

U drugom kolu, u nedjelju s početkom u 15 sati, Hrvatska se sastaje s Poljskom koja je u subotu izgubila od Grčke 67-72.