EP U20: Raspoložen domaćin i loša obrana ugasili sve nade za polufinalom

Crna Gora nas je potpuno nadigrala u četvrtfinalnoj utakmici.

Nismo najbolje ušli u utakmicu koja nam donosi borbu za medalje. Prilično dekoncentrirano u obrani, gdje smo domaćinu ostavljali previše prostora za šuteve, što su oni i kažnjavali uredno. Nismo bili strpljivi niti u napadu i sve nam je to donijelo minus od čak 14 razlike na kraju prve četvrtine (13:27). Treba se priznati da je domaćin i bio raspoložen u šutu za tri poena, iako niti naša obrana nije bila previše aktivna, domaći su igrači previše puta ostajali sami na šutevima, dok smo se mi prebrojavali.

Tek u drugoj četvrtini uspjeli smo pronaći nekakvu ravnotežu, završila je druga četvrtina 20:20, ali to je bilo dostatno tek da domaćin ne pobjegne značajnije pa je bilo jasno da će nam se za drugi dio trebati poklopiti dosta toga ne bi li unijeli bar malo neizvjesnosti u susret i zadržali nekakve šanse za priključkom. Ono sa čime smo jučer dobili Talijane, obrana, cijelo prvo poluvrijeme nije bila na tom nivou. Rezultat na kraju prvog dijela bio je 33:47 za domaćine.

Uspjeli smo u dvije situacije na početku treće četvrtine doći na 10 poena zaostatka (43:53, 46:56), ali i dalje smo imali rupe u obrani koje nam nisu dozvoljavale jači priključak. Kada je Vito Kučić u 24.minuti zaradio četvrtu osobnu, ušli smo i u probleme sa organizacijom napada i domaćin je pojačao tempo i u 26.minuti su ponovno imali velikih +14 (46:60). Stao je malo domaćin u završnim minutama, mi smo odigrali nekoliko dobrih napadačkih akcija, ali i pokazali dobru obranu pa se razlika malo smanjila na kraju četvrtine, 53:65.

Crna Gora je za minutu i dvadesetsk sekundi ekspresno ubacila 7 poena i otišla na 53:72 i tu je bilo jasno da ćemo teško do nekog preokreta. Pokušao je Ivan Tomas zonskom obranom razbiti ritam Crne Gore, ali ni tu nismo najbolje reagirali, domaćini su ubacivali prelagano vanjske šuteve i priča je tu bila završena. Koliko smo bili nemoćni govori i podatak da smo prve poene zabili tek nakon četiri i pol minute…

Na kraju konačan rezultat 67:89.

Tomislav Buljan je ubacio za nas 18 poena uz 9 skokova, Leo Menalo 16, Vito Kučić 11.