EUROLIGA: Obradović nadmudrio Perasa, fenomenalni De Colo zabio 39

U dvoboju trenera sa naših prostora, Obradović je bio sretnije ruke i pobjedio Perasovića i njegovu Baskoniu.

Euroliga, 3.kolo:

Fenerbahče-Baskonia 87:80 (22:22, 17:14, 24:22, 24:22)

(De Colo 39, Vesely 9/ Shengelia 18, Shields 17)

Utakmica je krenula prilično neizvjesno pa je prva četvrtina završila 22:22. Fener je tražio prvu pobjedu u novoj sezoni i vidjelo se da se muči i na ovoj utakmici, no uspjeli su Obradovićevi igrači nekako otići na poluvrijeme sa +3, prije svega zahvaljujući fenomenalnom De Colou, koji je bio nepogrešiv u šutu za dva poena.

Dosta neizvjesno je krenulo i drugo poluvrijeme, a Fener je na životu držao upravo De Colo, dok ostatak ekipe nije bio na svom nivou, a tome svjedoči podatak da nitko osim njega nije bio dvocifren. Baskonia se dobro držala do zadnje četvrtine, no jednostavno nije bilo koncentracije u obrani kod njih i De Colo je sve kažnjavao. Na kraju +7 za Fener i prvu pobjedu u sezoni.

Nando De Colo je odigrao fantastičnu utakmicu: 39 poena, uz šut 15/21, slobodna bacanja 6/7, uz 3 skoka i 3 asistencije te 9 iznuđenih prekršaja, za nestvarnu valorizaciju 45.

Kod Baskonie Shengelia 18 poena, dok je Shields dodao 17.