EUROLIGA: Perasović i Hezonja nastavili sa odličnim igrama, Spahijina Baskonia uhvatila petu pobjedu

Sinoć je odigrano pet utakmica Eurolige, a uspješni su bili naši treneri.

Unics našeg Velimira Perasovića i Mile Karakaša je došao do važne pobjede na gostovanju kod Macacabija. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena, domaćin je u trećoj četvrtini imao vodstvo od tri razlike, no Unics je sve to nadoknadio u posljednjoj četvrtini, koju je dobio 22:8 i tako preokretom došao do pobjede 74:85.

Lorenzo Brown je bio ključan igrač za Unics, ubacio je 24 poena, dok je naš Mario Hezonja utakmicu završio sa 14 poena (5/9 šut), 4 skoka i 2 asistencije. Kod Maccabija, Scottie Wilbekin prvo ime sa 18 poena, a naš Ante Žižić je utakmicu završio sa 11 poena (5/5 šut) i 3 skoka.

Baskonia našeg Nevena Spahije je došla do pete pobjede u sezoni, uvjerljivim nastupom protiv Asvela 91:66. I na ovoj utakmici prvo je poluvrijeme proteklo u neizvjesnoj borbi, da bi nakon poluvremena Spahijina momćad prebacila u višu brzinu i dobila preostale dvije četvrtine ukupno 46:22 i uhvatila novu pobjedu u Euroligi.

Anadolu Efes je nakon četiri uzastopne pobjede u Euroligi, doživio poraz na gostovanju kod Bayerna 71:83. Njemci su odigrali dobro poluvrijeme i imali +6, a onda se Efes malo razbudio u trećoj četvrtini, da bi u posljednjih deset minuta ubacili samo 7 poena i izgubili utakmicu. Naš Kruno Simon se nažalost nije uspio upisati u strijelce pa je za 22 minute šutirao 0/5, no imao je 2 skoka i 2 asistencije.