EUROLIGA: Ruski okršaj pripao CSKA, Žalgiris bolji od Reala

U prve dvije utakmice Eurolige, okršaj ekipa iz Rusije je pripao branitelju naslova, dok je Žalgiris uspisao prvu pobjedu i to protiv Reala.

Euroliga, 3.kolo:

CSKA-Khimki 99:86 (29:20, 25:24, 22:16, 23:26)

(James 28, Clyburn 21/ Shved 25, Booker 18)

Moskovljani su u državnom derbiju od početka utakmice imali kontrolu, a pogotovo su bili impresivni u napadu pa su tako do poluvremena već zabili 54 poena, a primili deset manje. Mike James je bio posebno inspiriran, dok je na drugoj strani to bio po običaju Alexey Shved.

Kroz treću četvrtinu, Itoudisova momčad, branitelj naslova, je još više podigla svoju prednost na +16, koju je u zadnjoj četvrtini zadržala, ne dozvolivši Khimkiju bilo kakvo smanjivanje razlike.

Dvoboj James-Shved je pripao Jamesu, koji je postigao 28 poena, skupio 3 skoka i 5 asistencija. Shved je predvodio Khimki sa 25 poena.

Žalgiris-Real Madrid 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13)

(Leday 26, Hayes 15/ Randolph 15, Campazzo 9, Llull 9)

Odlična utakmica. Real je došao u Kaunas na ruke Žalgirisu, koji je tražio prvu pobjedu. Kako je krenulo, domaća ekipa je bila na dobrom putu i dobila obje četvrtine za +4 na poluvremenu.

Real se onda razbudio u trećoj četvrtini, koju je dobio 19:26 i činilo se u tim trenucima da su bliži pobjedi. No, onda je uslijedio preporod Žalgirisa. Odličnom igrom u oba smjera, slomili su Real, dozvolivši mu samo 13 poena i tako velikim preokretom došli do prve pobjede.