Fantastični Booker sa 47 poena izbacio Lakerse iz doigravanja, Nikola Jokić odveo Denver u drugi krug

Aktualni prvaci, LA Lakersi, su ispali iz doigravanja od Phoenix Sunsa, nakon poraza u šestoj utakmici.

Nikola Jokić je odigrao još jednu vrhunsku utakmicu za Denver u seriji protiv Portlanda, iako je njegova ekipa imala zaostatak na poluvremenu od sedam poena. No, Nuggetsi su se probudili u drugom dijelu utakmice, a posebno su dobri bili u posljednjoj četvrtini koju su dobili 28:14 i tako napravili preokret, koji ih je odveo u drugi krug doigravanja.

Nikola Jokić je sa 36 poena bio prvo ime susreta, dodao je još 8 skokova te 6 asistencija, a veliku pomoć je imao i u Michaelu Porteru Jr., koji je ubacio 6 od 12 trica i na kraju upisao 26 poena.

Damian Lillard je sa 28 poena bio prvi strijelac poražene ekipe.

PORTLAND-DENVER 115:126, 2:4 ukupno u seriji za Denver

NEVJEROJATNI DEVIN BOOKER UBACIO 47 POENA LAKERSIMA I POSLAO IH NA GODIŠNJI

Devin Booker je odigrao nevjerojatnu utakmicu protiv LA Lakersa ili bolje rečeno prvo poluvrijeme, u kojem je ubacio čak 33 poena i odveo svoju momčad na 20 poena viška. Za Lakerse se vratio Anthony Davis, no već nakon nekoliko minuta je bilo jasno da ozljeda nije zaliječena i da ne može pružiti otpor pa su se aktualni prvaci našli u velikom problemu. Probao je Lebron James vratiti svoju momčad u drugom dijelu u susret, no na silu nije išlo ništa. Uspjeli su tek u nekoliko navrata doći do desetak poena zaostatka, ali Sunsi su bili noćas puno bolji, raznovrsniji i zasluženo otišli u drugi krug.

Booker je susret završio sa 47 poena, od čega je trice pucao odličnih 8/10, a dodao je još i 11 skokova i 3 asistencije. Naš Dario Šarić nije ulazio u igru…

Lebron James je sa 29 poena bio prvi strijelac Lakersa, uz 9 skokova i 7 asistencija, a Dennis Schroder je sa 20 poena bio drugi strijelac svoje ekipe.