Fantastični Zadar srušio Crvenu Zvezdu usred Beograda!

Fantastičnu utakmicu odigrali su košarkaši Zadra u sedmom kolu AdmiralBet ABA lige i stigli do velike pobjede nad Crvenom Zvezdom usred Beograda! Vrijedi spomenuti i da je momčad Danijela Jusupa igrala bez svog najboljeg igrača Luke Božića zbog ozljede, ali ni to je nije spriječilo da pruži sjajnu izvedbu uz 14 ubačenih trica.

Crvena Zvezda – Zadar 96:98

(kompletna statistika)

Iako je Crvena zvezda odlično otvorila utakmicu s dvije brze trice i rezultatom 6:0, momci Danijela Jusupa nisu se dali smesti te su predvođeni kapetanom Ramljakom i Drežnjakom dobili prvu dionicu igre rezultatom 19:27. U drugoj četvrtini s par sjajnih trica priključio se i Antonio Jordano te Zadrani na poluvrijeme odlaze s pomalo nestvarnih 41:52, s dionicama igre u kojima su izgledali kao euroligaška momčad. Zadar u trećoj četvrtini ima i prednost od plus 19, ali se zatim Zvezda serijom 10:0 vraća. U završnici koja je za Zadrane trajala “sto godina” uspjeli su sačuvati prednost i doći do sjajne pobjede o kojoj će se dugo pričati.

Prvo ime susreta za Zadrane je bio Antonio Jordano s 23 poena i 5 asistencija, dok je Zvezdu predvodio Luca Vildoza s 16 poena i 11 asistencija.

Zadar je sada na omjeru 4-2, dok je Crvena zvezda na 4-1 omjeru uz jednu zaostalu utakmicu. Sljedeće kolo na Višnjik dolazi Budućnost, dok je Zvezda domaćin još jednom hrvatskom predstavniku, Ciboni.