Favoriti na vrhu, derbi odlučuje o lideru

Peto kolo prve hrvatske malogometne lige donijelo nam je nova uzbuđenja i zaplete. Kako izgleda trenutačno stanje te što nas očekuje za vikend pročitajte u nastavku.

SQUARE – BROD 035  7:0 (3:0)

STRIJELCI: 1:0 Pele (13′), 2:0 Micevski (18′), 3:0 Micevski (20′), 4:0 Đuraš (24′), 5:0 Đuraš (27′), 6:0 Nebergoj (32′), 7:0 Kuraja (35′)

IGRAČ UTAKMICE: Adrijan Micevski (SQUARE)

Dubrovački “Gospari” iz tjedna u tjedan izgledaju sve bolje, a rezultat sam govori kako je izgledao njihov susret protiv gostiju iz Slavonskog Broda. Square ide na noge braniteljima naslova u sljedećem kolu u borbu za vrh ljestvice.

SPLIT – FUTSAL DINAMO  2:2 (1:1)

STRIJELCI: 1:0 Jurlina (8′), 1:1 Grcić (18′), 2:1 Jurjević (24′), 2:2 Gagulić (34′)

IGRAČ UTAKMICE: Vito Gagulić (FuTSAL DINAMO)

Derbi su obilježili sjajni nastupi mladih igrača koji su budućnost hrvatskog futsala. Obje se ekipe dobrano muče na početku sezone te će se morati trgnuti ukoliko žele nešto više.

VRGORAC – UNIVERSITAS  2:2 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Suton (4′), 2:0 Kraljević (7′), 2:1 Šuljić (26′), 2:2 Trivković (29′)

IGRAČ UTAKMICE: Ivor Šuljić (UNIVERSITAS)

Mladi Splićani unatoč zaostatku od 2:0 nakon tek sedam minuta igre uspijeli su izboriti zlatan bod na neugodnom gostovanju u Vrgorcu te tako prekinuli pobjednički niz domaćina.

OSIJEK KELME – NOVO VRIJEME APFEL  1:6 (1:2)

STRIJELCI: 0:1 Babić (17′), 0:2 Kazazić (19′), 1:2 Bartoluci (20′), 1:3 Andrijašević (24′), 1:4 Lucas (29′), 1:5 Eduardo (33′), 1:6 Sokol (36′)

IGRAČ UTAKMICE: Saša Babić (NOVO VRIJEME APFEL)

Makarsko Novo Vrijeme je igrom ipak drugi svijet za većinu ostalih prvoligaških klubova, a to su još jednom potvrdili novom velikom pobjedom. Istim rezultatom kao i u prethodnom kolu protiv Splita Makarani su prošli kroz Osijek te se izjednačili sa Squarom na vrhu. Njihov obračun u sljedećem kolu biti će prava poslastica.

USPINJAČA GIMKA – CRNICA  3:4 (1:3)

STRIJELCI: 0:1 Vuković (9′), 0:2 Vukičević (13′), 1:2 Banek (14′), 1:3 Perić (15′), 2:3 Toth (29′), 2:4 Radić (35′), 3:4 Čirjak (35′)

IGRAČ UTAKMICE: Robert Mišković (CRNICA)

Crnica je nakon slabog starta u sezonu ostvarila dvije uzastopne pobjede te izbila na četvrto mjesto ljestvice. S druge strane Uspinjača je nakon dobrog starta ostvarila drugi uzastopni poraz. Zanimljivo je bilo u Sutinskim Vrelima, domaćini su tri puta dolazili na gol zaostatka, no Šibenčani su odnijeli velika i zaslužena tri boda kući, vjerujemo pjevajući.

JESENJE – ALUMNUS  2:2 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Pajalić (15′), 1:1 ag-I.Matan (22′), 2:1 Rumbak (38′), 2:2 A.Matan (39′)

IGRAČ UTAKMICE: Renato Rumbak (JESENJE)

Jesenje je u Krapini bilo nadomak prve pobjede zabivši pogodak dvije minute prije kraja za 2:1, no Alumnus je prekinuo negativan niz te stigao do boda u posljednjoj minuti susreta.

Prije pregleda svih rezultata, rasporeda novog kola i tablice dodajmo kako je upitno odigravanje susreta između Uspinjače Gimke i Splita koje je trebalo biti na rasporedu u petak i to u programu Arene Sport, ali se termin premjestio za subotu na nesuglasnost Splićana koji su izjavili kako neće nastupiti ukoliko susret ne bude na televiziji kao što je obećano i dogovoreno. Split ima podosta problema sa savezom ove sezone te se nadamo kako će se sve nesuglasice rješiti mirnim putem.