Fantastičnu utakmicu je odigrala momčad Damira Milačića i pobjedila Zadar.

HT Premijer liga, 17.kolo:

Alkar-Zadar 93:84 (13:24, 25:16, 24:19, 31:25)

(Kučan 25, Marić 17 / Mavra 20, Vuković 17)

Odlična utakmica u Sinju! Zadrani se izgleda nisu pripremili na ono što ih je čekalo u Sinju, a mogli su i trebali su, s obzirom da su prije tjedan dana teško došli do pobjede u Kup utakmici. Iako su dobro počeli utakmicu i imali +11 nakon prve četvrtine, kao da nisu ozbiljno shvatili domaćina koji se brzo vratio u igru i već tada namirisao krv, životinjskim riječnikom.

Dobili su domaćini drugu četvrtinu devet razlike i već nagovjestili da bi ovo mogla biti njihova večer. Odličnu igru nastavili su kroz cijelo drugo poluvrijeme, a uz sve to dobili su i treću četvrtinu i polako hvatali zalet za ono što su napravili u zadnjih deset minuta. Sredinom zadnje četvrtine imali su rekordnih +10, 73:63. Zadar je u tim trenucima izgledao blijedo i loše, u oba pravca, dok su se rastrčani domaći igrači gotovo pa šetali pored tromih igrača Zadra, prije svega u obrani. Na to sve se nadovezao i odličan vanjski šut Alkara u tim trenucima i prednost je malo po malo rasla, a Zadar se mučio i u obrani i u napadu.

Zadar se uspio sa nekoliko pogođenih šuteva približiti na pet poena zaostatka, no Neal je na drugoj strani za domaćine iznudio nekoliko prekršaja, realizirao slobodna bacanja i Alkar je bio blizu pobjede. To se na kraju i dogodilo, s obzirom da igrači Zadra nisu imali ideje u napadu kako naći put do koša i u zadnju minutu se ušlo sa rezultatom 85:79. Pogodili su tada u dva napada Wembi dvicu i Kučan bacanja, a na drugoj strani Mavra tricu za 89:82, 39 sekundi prije kraja, no nakon promašaja Mavre za tricu, Zadar je prekršajem zaustavio Kučana koji je dva puta bio miran sa linije slobodnih bacanja i zaključio pitanje pobjednika.

Puno više energije i želje bilo je kod domaće momčadi, a sve je to sa klupe po tko zna koji puta fantastično vodio Damir Milačić, koji je ponovno u nekoliko situacija “bio u terenu” i gotovo pa igrao sa svojim momcima.

Potpuno zaslužena pobjeda Alkara, kojeg je danas predvodio Ivan Kučan sa 25 poena, 6 skokova i 4 asistencije, dok je Gabriel Marić dodao 17 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Kod Zadra Dominik Mavra je postigao 20 poena i imao 8 asistencija, a Domagoj Vuković 17 poena i 4 skoka.